Wciąż popularne alkohole bez %

1
1240
alkohole bez %
fot. pixabay.com

W zeszłym roku alkohole 0% biły rekordy popularności i uznano je za trend w branży alkoholowej. Oferta wciąż się poszerza i daje możliwość delektowania się ulubionym drinkiem bez sięgania po szkodliwą dla zdrowia substancję.

Dla kogo bezalkoholowe wersje?

Alkohol jest produktem surowo zakazanym w diecie osób chorych na niektóre schorzenia, podczas przyjmowania niektórych leków (antydepresanty, leki przeciwbólowe, antybiotyki) oraz przy ogólnym kiepskim stanie zdrowia np. w podeszłym wieku. Dla zachowania zdrowia dziecka nie mogą go pić kobiety w ciąży, a sportowcom, szczególnie tym wyczynowym, obniża osiągi. W tych grupach produkty bezalkoholowe wywołały entuzjazm, bo bez przeszkód mogli cieszyć się smakiem piwa na grillu lub świętować w gronie przyjaciół i rodziny.

Moda na zdrowy styl życia sprawiła, że abstynentów z wyboru przybywa także wśród całkiem zdrowych ludzi. Alkohol szkodzi przecież każdemu, a często do jego konsumpcji zachęcają walory smakowe trunków oraz kultura picia w towarzystwie. Coraz powszechniej dostępne zamienniki ułatwiają podjęcie decyzji o rezygnacji lub ograniczeniu tej modnej od stuleci używki.

Piwa bezalkoholowe

Pierwsze na rynku piw 0% pojawiły piwa z dodatkiem soku owocowego, które latem biją rekordy popularności. Obecnie większość dużych szanujących się w Polsce marek ma w swojej ofercie także wersje bezalkoholowe, a kupimy je w marketach w trakcie zwykłych zakupów spożywczych.

Wśród bezalkoholowych piw smakowych, czyli mieszanki piwa z lemoniadą nazywaną radlerem, do wyboru mamy m.in.:

  • Warka – jabłko z miętą
  • Okocim – malina z borówką amerykańską
  • Lech – ananas i guawa
  • Łomża – pigwa z miętą
  • Somersby – gruszka

Są to tylko wybrane z wielu wariantów smakowych popularnych piw bezalkoholowych.

piwa bezalkoholowe
fot. pixabay.com

Pojawiają się także piwa ciemne:

  • Karmi classic
  • Fortuna czarne bezalkoholowe

oraz połączenia intensywnego smaku ciemnego piwa i owocowej nuty:

  • Radler Warka ciemne cytrynowe
  • Okocim ciemny radler z wiśnią

Wina bezalkoholowe

Kolejne pod względem chronologii były wina i szampan, bo to nim opijamy najważniejsze wydarzenia. W regularnej sprzedaży stacjonarnej jednym z pierwszych były wina w sieci drogerii Rossmann. Wiele miesięcy wcześniej fora dla kobiet w ciąży zalała jednak fala opinii i poleceń dotyczących win bezalkoholowych w sprzedaży online.

Najchętniej kupowanym, nie tylko z okazji sylwestra, jest szampan 0%. Już z dzieciństwa wynieśliśmy przyzwyczajenie do Piccolo i symbolicznego znaczenia wystrzałowej butelki z bąbelkami. W ramach świętowania w zróżnicowanym gronie jedna butelka umila atmosferę wspólnych toastów, a przy oryginalnej postaci zawsze trafił się jakiś wyobcowany kierowca.

Mocne alkohole 0%

W przypadku trunków, które niemal w połowie składają się z etanolu, wątpliwości odnośnie jakości napojów bezalkoholowych są znacznie większe. Dłużej musieliśmy też poczekać na dostępność takich produktów. Za sprawą bezalkoholove.pl możemy wybierać w szerokiej gamie alkoholi, a gwałtownie rosnąca popularność sprawia, że wśród imprez w kalendarzu na 2021 rok przynajmniej kilka pobudzi do refleksji nad tym co zawierała butelka. Brak alkoholu nie sprawia bowiem że napoje tracą nieszablonowe opakowanie.

drinki bezalkoholowe
fot. pixabay.com

W ofercie znajdziemy wódkę, whisky, likiery (malinowy, orzechowy, brzoskwiniowy) oraz bardziej wyszukane trunki jak klasyczny ziołowy gin, rum i wermut. Każdy znajdzie coś dla siebie, a zapełniony po brzegi barek w salonie może szybko stać się modnym dodatkiem wnętrza i lekiem na wszelkie smutki, o ile uwierzymy w upajające działanie bezalkoholowych napojów.

Gotowe drinki również bez alkoholu

Lokale gastronomiczne w ubiegłym roku częściej były zamknięte niż otwarte, więc jeśli nie mamy w sobie barmańskiej pasji do przyrządzania drinków dla znajomych, chętnie sięgamy po gotowe wersje ulubionych koktajli. Również wśród drinków bezalkoholowych znajdziemy coś dla siebie. Wersji bez procentów najszybciej doczekały się najpopularniejsze mieszanki, czyli Mojito, Pina Rolada, Malibu czy Daiquiri. Teraz ulubionym drinkiem możemy się delektować już do śniadania lub w domowym biurze bez wyrzutów sumienia i negatywnych skutków dla zdrowia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here