Tani wypad we dwoje – promocje i okazje na wspólny weekend

2
1231
tani weekend we dwoje
fot. pixabay.com

Czas spędzony tylko we dwoje wpływa na jakość i trwałość relacji, ale w zabieganym świecie pełnym obowiązków, pracy i dzieci, wypad na 2 lub 3 dni może dać nam siłę do dalszego rozwoju związku i pokonywania codziennych trudności. Jak nie zbankrutować podczas próby odpoczynku?

Szybki wypad w bliskie okolice

Im mniej czasu spędzamy w danym miejscu, tym bardziej zależy nam na tym, by podróż nie zajęła dużo czasu. Dlatego, zamiast zastanawiać się, co kupić na wakacjach za granicą, poszukajmy tanich ofert na weekend w najbliższej okolicy. To dobre rozwiązanie dla rodziców małych dzieci. W przypadku kryzysowej sytuacji w ciągu dwóch czy trzech godzin możemy znaleźć się z powrotem w rodzinnym mieście.

Jeśli weekend ma nam dać głównie czas dla siebie, mniej istotna staje się liczba atrakcji wokół. To sprzyja znalezieniu ofert w niskich cenach. Agroturystyki i niewielkie apartamenty na wynajem z dala od czołowych destynacji turystycznych, zapewnią ten sam komfort za znacznie mniejsze pieniądze. Jeśli chcemy ten czas spędzić bardziej aktywnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by spakować lub wypożyczyć rowery. Zawsze można też wyruszyć na kilkugodzinną wycieczkę do lasu, która da możliwość prowadzenia swobodnych rozmów z dala od innych ludzi, którymi na co dzień jesteśmy otoczeni.

gdzie na weekend z drugą połówką
fot. pixabay.com

Gdzie opłaca się jechać na weekend za granicą?

Odległość pomiędzy europejskimi miastami sprawia, że możemy szybko znaleźć się w obcym kraju. Dobrze zorganizowany budżet domowy wymaga od nas jednak pewnych oszczędności. Tak jak w przypadku wycieczek po Polsce, odpuśćmy sobie sztandarowe kierunki wakacyjne. Bilety lotnicze do krajów nadbałtyckich lub skandynawskich kupimy za kilkadziesiąt złotych, a nocleg w mniejszych miejscowościach jest najczęściej kilkukrotnie tańszy niż ten sam standard w znanych lokalizacjach.

Noclegu za granicą najlepiej szukać na regionalnych stronach, wtedy nie narażamy się na marże narzucone zagranicznym turystom. W zrozumieniu ogłoszeń pomoże automatyczne tłumaczenie stron, szczególnie że mają one dosyć prostą budowę. Kontakt z większością hoteli jest natomiast możliwy w języku angielskim.

Gdzie szukać promocyjnych cen i last minute?

Regularne śledzenie zmian cen możliwe jest nawet przez samą wyszukiwarkę Google. Ofert last minute najlepiej szukać bezpośrednio na stronach przewoźników na danych trasach lub biur podróży. Te największe, z dużym wyprzedzeniem rezerwują miejsca noclegowe i przejazdy za stosowną opłatą, więc tuż przed planowanym wypoczynkiem starają się sprzedać je za jakąkolwiek sumę, by odzyskać, choć część pieniędzy.

gdzie znaleźć tanie oferty weekend za granicą
fot. pixabay.com

Promocje na weekendowe wyjazdy nie zdarzają się niestety zbyt często, bo to termin, który odpowiada większości osób. Jeśli tryb życia nie uniemożliwia Wam trzydniowego wyjazdu w środku tygodnia, macie większą szansę na oszczędności dla domowego budżetu. Obniżki cen na wypoczynek w Polsce i za granicą pojawiają się poza sezonem wakacyjnym i szczególnymi okolicznościami (jak święta czy ferie) lub wtedy, gdy obłożony rezerwacjami hotel nie jest w stanie przedłużyć pobytu o kolejne dni. Wtedy jedna lub dwie noce w średnim standardzie mogą kosztować nawet połowę regularnej ceny.

Wypoczynek planowany

W obecnych czasach ciężko jest planować wyjazdy na urlop, szczególnie te zagraniczne. Z racji powracających obostrzeń ryzykujemy bowiem stratą całej zainwestowanej kwoty. Zazwyczaj opłacone znacznie wcześniej pobyty świąteczne i wakacyjne są jednak dużo tańsze. Po ustabilizowaniu się sytuacji na rynku turystycznym, ceny i bezpieczeństwo wakacji first minute powinno wrócić do normy. Choć łatwiejsze do zaplanowania, jest to jednak wciąż droższe rozwiązanie w przypadku tanich podróży.

Chcąc zapewnić sobie tani wypad we dwoje, nigdy nie upierajmy się przy konkretnej lokalizacji. Niezależnie od tego czy bilety i nocleg opłacimy wcześniej, czy na ostatnią chwilę, przeglądając oferty, skupmy się na cenie i okolicy, a nie wymarzonej lokalizacji. Jeśli wszyscy jeżdżą na Majorkę czy do Paryża, tani wyjazd na weekend trudniej będzie znaleźć. Zapracowanym polecamy zarezerwowanie urlopu, opieki nad dziećmi, zwierzętami i dopilnowanie wszelkich innych kwestii dotyczących organizacji codziennego życia, a dopiero potem wybór niezwykłego miejsca na kolejną podróż.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here