Pomysły na prezent dla mamy

3
1268
prezent dla mamy
fot. pixabay.com

Mama jest dla każdego szczególnie bliską osobą. To ona zna każdy szczegół naszego życia, do którego nie sięgamy pamięcią i to od niej płynie prawdziwa troska. Dlatego w przy okazji dowolnego święta chcemy sprawić jej przyjemność oryginalnym upominkiem. Przedstawiamy inspiracje na prezent dla mamy!

Mamo, opowiedz mi…

…o sobie. Bycie matką nie zmienia faktu posiadania hobby i zainteresowań, o których możemy przypomnieć, ofiarując mamie coś, co da jej możliwość realizacji swoich marzeń. To idealny prezent na każdą okazję. Zastanów się przez dłuższą chwilę, co lubi robić Twoja mama, gdy ma chwilę dla siebie. A może wiesz o jakimś hobby, które z braku czasu lub motywacji zostało przez nią porzucone. Spraw jej przyjemność odrobiną odpoczynku. Może być to np. karnet na zajęcia czy kurs albo jednodniowe doświadczenie. Część z nich to luksusowe prezenty np. rejs jachtem, za inne nie zapłacisz tak wiele. Wiele firm oferuje takie spełnianie marzeń bliskich osób w dowolnej dziedzinie. Ich stoiska często spotyka się także w galeriach handlowych. Jeśli kompletnie nie wiesz, co mógłbyś sprezentować mamie na święta czy urodziny, wybierz książkę jej ulubionego autora lub ciekawy poradnik czy album.

Praktyczne prezenty – nie tylko od święta

Chcesz, aby mama na co dzień korzystała z prezentu od Ciebie? Podaruj jej więc praktyczny prezent. Najlepiej, żeby przy okazji wyręczał ją w męczących czynnościach. Słyszałeś ostatnio rozmowy o tym, jaką zmywarkę wybrać? Możesz uprzedzić mamę w jej planach i odciążyć na lata. Przy mniejszym budżecie, albo chęci kupienia ładnego prezentu, możesz zdecydować się na modne dodatki do domu. Wpasują się w każdą planowaną kwotę, zachwyca w momencie i codziennie przypomina o kochających dzieciach. Być może właśnie znalazłeś prezent idealny, ale przy jego wyborze skup się na guście swojej mamy. Zastanów się, jak urządzony jest dom, czy jej mały zakątek, w którym uwielbia odpoczywać. Weź pod uwagę, że duże lub bardzo ekstrawaganckie przedmioty mogą przeszkadzać pozostałym lokatorom, a nie chcemy powodować konfliktu w najbliższej rodzinie.

pomysł na prezent dla mamy
fot. pixabay.com

„Najważniejsza kobieta w moim życiu”

Jeśli w ostatnich latach skupiłeś się bardziej na kuchni niż swojej mamie, najwyższy czas dać jej prezent na miarę najważniejszej kobiety w życiu. Standardowym pomysłem są kwiaty i czekoladki, ale być może warto dać od siebie coś więcej. To luksusowe prezenty (choć niekoniecznie najdroższe), które z przyjemnością otrzymałabyś od chłopaka (lub wręczył dziewczynie). Zastanów się gdzie kupić perfumy, które spodobają się mamie albo znajdź symboliczną biżuterię. Wystawnie zapakowany zestaw kosmetyków np. przeznaczonych do długich kąpieli to propozycja dla tych, którzy boją się o to, że nie trafią w gust swojej mamy. Tych bardziej pewnych zachęcamy do zakupów galanteryjnych. Celujmy jednak w typ prezentów, które sprawią, że mama poczuje się w pełni kobietą, więc niekoniecznie praktyczna, duża torba na zakupy, a subtelna, elegancka kopertówka.

O pamięci słów kilka

Dla matki najważniejsze zawsze będą jej dzieci, dlatego fajnym prezentem dla mamy są przedmioty, które będą kojarzyły się z rodziną. To dobry pomysł jeśli mieszkacie daleko od siebie lub rzadko się widujecie. Wtedy mimo przeciwności prezent daje mamie poczucie, że jesteście blisko i chcecie przypominać drugiej stronie o tym, że jesteście dla siebie ważni.

pamiątka prezent dla mamy
fot.pixabay.com

Co może być takim prezentem? Praktycznie wszystko, co przypomni Wam o wspólnych chwilach. Może to być coś, co dostałeś od mamy lata temu lub co kupiliście na wakacjach, jeszcze wtedy gdy jeździłeś na nie razem z nią. Jeśli nie masz takiej pamiątki, z którą wiąże się jakaś piękna historia sprzed lat, możesz skorzystać ze zdjęć – tych z przeszłości lub obecnych. Wyjątkowy kalendarz będący formą albumu lub inny spersonalizowany prezent z pewnością ucieszy mamę. Pamiętaj o tym, żeby złożyć zamówienie wystarczająco wcześnie, bo mimo zakupów online i szybkiej, taniej dostawie do domu, na wykonanie prezentu z grawerem czy indywidualnym nadrukiem potrzebne jest trochę czasu.

3 KOMENTARZE

  1. […] Prezent dla mamy czy ciotki nie jest pamiątką z pełnego przygód wyjazdu, a niewielkim fragmentem poznanej przez podróżnika kultury. Może to być coś funkcjonalnego, czyli prezent do 50 czy 30 zł, który kupilibyśmy z jakiejkolwiek innej okazji, ale bardziej inspirujące jest zawarcie w nim elementów obcego świata. Etniczny wzór, fotografia na torbie lub prosty napis w obcym języku (najlepiej innym alfabecie) to wystarczający dodatek, jakim może być ozdobiona przywieziona pamiątka. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here