Idealne prezenty na każdą okazję

7
1232
idealny prezent na każdą okazję
fot. pixabay.com

Niezliczone uroczystości rodzinne i biznesowe wymagają zakupu prezentów. Często ich wybór okazuje się być frustrujący, bo nie mamy pomysłu na prezent dla chłopaka, wystarczająco dużo pieniędzy na luksusowy prezent na ślub lub wyczucia, aby kurtuazyjny podarunek nie był zobowiązujący. Śpieszymy z pomocą!

Pomysły na prezent dla bliskich

Aby dać poczucie miłości i dać znać, że pamiętamy o ważnych datach dla najbliższych, chcemy znaleźć wyjątkowy prezent. Gdy rodzina jest spora a organizacja budżetu domowego niezbyt sprawna, duże znaczenie ma cena. Jeśli wiemy, że finanse są mocno ograniczone, za przygotowanie prezentu dla mamy czy taty warto zabrać się odpowiednio wcześnie, aby mimo wszystko znaleźć niezwykły przedmiot albo mieć czas na tańsze zakupy online i oczekiwanie na kuriera lub wyszukanie promocji na darmową dostawę.

  • Prezent do 20 zł najmniejszy budżet i wiele możliwości. Za taką kwotę możemy obdarować kogoś śmiesznym prezentem z któregoś ze sklepu z gadżetami, funkcjonalnym, praktycznym prezentem jak śliczny pendrive czy kubek albo wybrać herbaty na prezent i sprawić, że przez długie tygodnie przyjemność nie zniknie.
  • Prezenty do 50 zł – najczęściej spotykana kwota na drobne prezenty daje już spore możliwości. Prezenty alkoholowe oraz zamawiane wcześniej wyjątkowe kalendarze to tylko niektóre propozycje.
  • Prezent do 100 zł­modne dekoracje do domu lub oryginalne prezenty odzieżowe perfekcyjnie wpiszą się w tę sumę, a może pozostaje tylko pytanie gdzie kupić perfumy dla chłopaka?
  • Prezenty do 200 zł – w polskich realiach możemy go już nazwać prezentem luksusowym. Możemy pozwolić sobie na zakup drobnej elektroniki np. słuchawek lub zastanowić się, jak wybrać AGD do nowo powstałej kuchni siostry. Dla kobiet możemy też postarać się o biżuterię o znaczeniu symbolicznym np. z obrazkiem oznaczającym wspólne doświadczenie sprzed lat.
pomysł na prezent
fot. pixabay.com

Firmowe prezenty

Przy okazji firmowych wigilii, urodzin organizowanych w pracy czy jako gratulacje z okazji awansu… w życiu zawodowym również zdarzają się sytuacje, w których chcemy wręczyć komuś drobny upominek. Neutralnym prezentem są pięknie zapakowane zestawy słodyczy, herbat lub prezenty alkoholowe. Tym obdarowujemy zazwyczaj kontrahentów czy stałych klientów niezależnie od branży. Wśród współpracowników można pozwolić sobie na bardziej spersonalizowane prezenty z grawerem lub nadrukiem jak kalendarze, kubki czy pióra wieczne. Przy luźnej atmosferze w firmie na miejscu będzie też śmieszny prezent w formie gadżetu, który będzie przydatny w pracy. Unikamy natomiast podarunków, które w jakikolwiek sposób nawiązują do życia osobistego danej osoby.

Prezenty dla dzieci

Milusińscy to osobna kategoria jeśli chodzi o dopasowane do potrzeb prezenty. Największe znaczenie mają zainteresowania dziecka i jego wiek. Nie bójmy się też zapytać rodziców pociechy (jeśli nie jest to nasze dziecko), czy w dziecięcym pokoju nie ma wybranej przez nas zabawki. Możemy też zdecydować się na bardziej praktyczny prezent np. dodatki do domu dla malucha. Liczmy się z tym, że początkowy entuzjazm będzie mniejszy, mimo że później dany przedmiot może się okazać niezbędny każdego dnia.

Wyprawka dla niemowlaka i późniejsze upominki

Każdy przyszły rodzic staje przed problemem jak kupić wyprawkę dla nowego członka rodziny. Przy okazji baby shower lub spotkań z przyjaciółmi część tego problemu mogą ująć przyszłe ciocie i wujkowie. Dla niemowląt i małych dzieci kupujemy bezpieczne kolorowe zabawki z atestem, najpotrzebniejsze ubranka (np. body, śpioszki, skarpetki) lub akcesoria do pielęgnacji dziecka pamiętając, że w gruncie rzeczy jest to gest w stronę rodziców dziecka. Większe, bardziej zróżnicowane akcesoria pozostawmy im do wyboru, aby mogli maksymalnie zadbać o swoją wygodę w tym trudnym okresie.

Prezenty dla przedszkolaka

Małe dzieci uwielbiają wszystko, co gra lub się świeci, ale to też okres gdy najbardziej chłoną wiedzę z otaczającego ich świata. Interaktywne zabawki z pewnością zachwycą w pierwszej chwili, ale szybko mogą wylądować w szafie. Popularne w ostatnim czasie są zabawki edukacyjne wykonane z materiałów biodegradowalnych. Nie są toksyczne dla dziecka, pobudzają do logicznego myślenia i zachęcają do nauki. Przed wyborem koniecznie zapytaj, na jakim etapie w danej dziedzinie jest dziecko, aby kupić zabawki zbyt trudnej lub za łatwej. Oznaczenia na nieszablonowych opakowaniach niewiele mają zwykle wspólnego z prawdą, bo każdy rozwija się w swoim tempie.

prezenty dla dzieci
fot. pixabay.com

Dla dzieci w tym wieku od wieków trafionym prezentem są klocki różnego rodzaju. Można ich używać na wiele sposobów, rozwijają umiejętności manualne, tak potrzebne w późniejszej nauce pisania oraz nie zajmują wiele miejsca, ku uciesze rodziców. To pomysł na prezent, który ma jeszcze jedną olbrzymią zaletę. Nic się nie stanie, jeśli powielisz coś, co jest już w dziecięcym asortymencie. Więcej klocków to tylko więcej zabawy.

Fajny prezent dla starszaka

Dzieci w wieku szkolnym mają już bardziej sprecyzowane preferencje, ale to dla nich mamy większą możliwość wyboru. Nie musimy martwic się o to, że małe elementy zostaną połknięte, a zabawka szybko się zniszczy. W tym okresie możemy w pełni wykorzystać inspiracje na prezenty, bo dziecko może używać ich latami w różny sposób.

7 KOMENTARZE

  1. […] Podarunki dla osób, z którymi nie jesteśmy silnie związani uczuciowo cieszą tak samo jak te w bliskiej rodzinie i wśród przyjaciół. Przy ich zakupie częściej pojawia się jednak duża dawka stresu, bo mamy niewiele informacji o guście danego człowieka. Niektórym zdarza się nawet wpaść w wir impulsywnego kupowania i potem z wielu zakupionych drobiazgów starają się stworzyć odpowiedni zestaw. Upominki mają być przyjemne nie tylko dla tych, którzy je otrzymują, więc nie dokładając sobie nerwów do pełnego ich życia, wybierzmy neutralny prezent, idealny na każdą okazję. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here