Płytki patchworkowe do kolorowej, radosnej kuchni

0
451
Płytki patchworkowe do kolorowej, radosnej kuchni

Płytki są funkcjonalnym rozwiązaniem, które można umieścić w wielu pomieszczeniach. Sprawdzają się między innymi w kuchni, przedpokoju, łazience i na tarasie, a coraz częściej są wykorzystywane również w salonie lub innych pomieszczeniach. Nie ulega wątpliwości, że są świetnym rozwiązaniem zarówno na podłodze, jak i na ścianach, ponieważ dobrze chronią te dwie powierzchnie przed zniszczeniami. A jakie są ostatnio najmodniejsze? Oczywiście płytki patchworkowe!

Patchwork, czyli fantazyjne wzornictwo

Każdy, kto kocha kolory i wzory, z całą pewnością poczuje się uszczęśliwiony, widząc patchworkowe płytki na swojej ścianie albo posadzce. Pełne są kolorowych elementów, które układają się w powtarzalne, zazwyczaj geometryczne wzory. Każda duża płytka patchworkowa może zawierać na sobie nawet kilka mniejszych, pięknie wykonanych “kwadracików”, które wyglądają niczym połączone ze sobą prawdziwe, maleńkie kafelki. W ten sposób powstaje niezwykła aranżacja, która od pierwszego spojrzenie przykuwa uwagę.

Gdzie sprawdzi się patchworkowa stylizacja?

Patchworkowa płytka jest chętnie wybierana do kuchni, której wygląd cudownie urozmaica. Może znaleźć się zarówno na posadzce, jak i na ścianie, dzięki czemu doskonale zabezpieczy obie powierzchnie. Jeśli jednak uważasz, że co za dużo, to niezdrowo, radzimy zastosować ją na ścianie, a podłogę zachować w bardziej stonowanej, na przykład jednokolorowej wersji. Dzięki temu powstanie idealnie harmonijna, nieprzesadzona przestrzeń.

W jakim stylu stworzyć kuchnię z patchworkowym wzorem?

Jeśli lubisz stylizacje, które obejmują wszystkie elementy i chcesz posiadać kuchnię o bardzo skonkretyzowanym charakterze, płytki patchwork zalecamy wykorzystać w kuchni stylizowanej na hiszpańską lub marokańską. Właśnie z tych regionów wywodzą się bogato zdobione, kolorowe kafelki, które układane na podłodze i ścianie tworzą niesamowitą mozaikę. Jeśli więc zależy ci na uzyskaniu orientalnego wyglądu twojej kuchni, z całą pewnością możesz się inspirować tamtejszymi nurtami.

Piękno i funkcjonalność w jednym

Być może zastanawiasz się, czy w ogóle ma sens stosowanie płytek ceramicznych w kuchni. Odpowiadamy stanowczo: tak! Niezależnie od tego, czy wybierzesz glazurę na ścianę, czy może zdecydujesz się na terakotę albo gres położone zarówno na ścianach, jak i podłodze, na pewno uzyskasz dzięki nim niesamowitą atmosferę w pomieszczeniu.

Co więcej, za sprawą wysokiej klasy ścieralności, będziesz miał pewność, że nawet intensywne użytkowanie płytek nie spowoduje ich zniszczenia, zmatowienia i wyblaknięcia kolorów. Odporne kafelki doskonale ochronią twoje ściany i posadzkę, a do tego będą łatwe do utrzymania w czystości i odporne na działanie wody lub innych substancji, które często wykorzystujesz w kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here