O czym warto pamiętać, zabierając psa na wczasy?

0
348
O czym warto pamiętać, zabierając psa na wczasy

Znane przysłowie mówi nam, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wszyscy wielbiciele czworonogów na pewno zgodzą się z tym stwierdzeniem. Nic więc dziwnego, iż nie chcą oni zostawić swojego pupila, nawet wtedy, gdy wybierają się na wczasy. O czym warto pamiętać, wyjeżdżając na wakacje z psem?

Przygotowanie do podróży

Najwygodniejszym środkiem transportu dla psa wydaje się nasz samochód. Nie będziemy wtedy zależni od innych, obcych nam osób, którym nasz pupil mógłby przeszkadzać (jak może stać się np. w pociągu). Możemy też robić przerwy w podróży, w zależności od potrzeb czworonoga. Przed podróżą z psem należy się do niej odpowiednio przygotować. Pies musi być przyzwyczajony do jazdy samochodem. Jeśli nie korzysta z tego środka transportu zbyt często, warto zacząć przyzwyczajać go odpowiednio wcześniej. Konieczne będzie zamontowanie specjalnych pasów. Takie szelki zapewnią bezpieczeństwo zarówno psu, jak i pozostałym pasażerom.

Wczasy nad morzem z psem

Jaki kierunek wybrać na wczasy z psem? Tak naprawdę każdy, gdzie tylko właściciele kwatery zgodzą się na naszego czworonoga. Na szczęście, zdarza się to coraz częściej. Idealnym miejscem wydają się nadmorskie miejscowości. Posiadają one wiele terenów zielonych, wspaniałych na długie spacery. Większość psów uwielbia wodę, będą więc zachwycone tak ogromnym akwenem, jakim jest Bałtyk. Wzdłuż wybrzeża, w wielu miejscowościach znajdują się plaże przyjazne czworonogom, gdzie psy mogą biegać puszczone luzem. Warto zainteresować się wcześniej tym tematem i wybrać na wczasy takie właśnie miejsce. Wtedy to Wczasy nad morzem z psem będą idyllą, a nie katorgą, gdy trzeba by trzymać naszego zwierzaka na uwięzi.

Ważna sprawa – ochrona przeciw kleszczom

Jednym z największych zagrożeń dla psiaków podczas wakacyjnych spacerów są kleszcze. Dlatego też koniecznie trzeba zadbać o ochronę przeciw nim jeszcze przed wyjazdem. Może być to zakup odpowiedniej obroży lub preparat zakupiony w gabinecie weterynarii.

Wczasy z psem mogą być niezapomnianym i wspaniałym wspomnieniem na całe życie, jeśli tylko przygotujemy się do nich w sposób rozważny i odpowiedzialny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here