Nietypowy instrument, który przeniesie nas prosto na gorącą Kubę!

0
910
bongosy

Każdy z nas uwielbia wakacyjne lenistwo, ciepłe dni oraz przyjemną muzykę w tle. Wielbiciele kubańskich rytmów powinni nauczyć się gry na instrumencie, jakim są bongosy. Choć instrument ten nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularny, w krajach latynoamerykańskich znają go niemal wszyscy. Dlaczego warto zainwestować w bongosy i nauczyć się na nich grać?

Kuba na zawołanie!

Podróż na Kubę to marzenie wielu z nas, jednak nie każdy jest je w stanie zrealizować. Powodem jest przede wszystkim cena wycieczki, która oscyluje w okolicach kilku tysięcy złotych za osobę oraz długi lot samolotem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli chcemy poczuć się jak na Kubie, a jednocześnie nie możemy udać się w podróż do tego kraju, warto wsłuchać się w kubańskie rytmy. Usłyszymy w nich nic innego, jak bongosy – instrument, który wyglądem przypomina nieco bębenki, lecz można z niego wydobyć latynoskie, charakterystyczne dźwięki. Zakup bongosów dedykowany jest wszystkim wielbicielom muzyki, którzy w szczególności lubią rytmy latynoskie. Te niemal każdemu kojarzą się pozytywnie – z latem, lenistwem, ciepłem i piękną pogodą. Dzięki nim nawet podczas mroźnej zimy możemy przenieść się w miejsce, które z pewnością każdy chętnie by odwiedził, a które napawa nas nieskończonym optymizmem. Bongosy to niepozorny instrument, na którym można grać w domu, w centrach rozrywki czy nawet w klubach z muzyką latynoamerykańską.

Nauka nie taka trudna

Wydaje się, że nauka gry na bongosach jest trudna, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Owszem, profesjonaliści muszą wiele ćwiczyć, aby dojść do perfekcji, jednak tak właśnie jest w przypadku każdego instrumentu, nie tylko bongosów. Tymczasem są z nim w stanie poradzić sobie nawet osoby, które wcześniej nie miały większej styczności z muzyką. Wymaga to od nich sporo chęci i poczucia rytmu, jednak bez większego problemu jesteśmy w stanie „wystukać” pewne rytmy nawet przy pierwszej grze. Praktyczną naukę gry na bongosach bardzo często poprzedza teoria – warto nieco więcej dowiedzieć się o tym instrumencie, a także poznać podstawowe techniki gry na nim. Wiele osób posiadających bongosy uczy się na nich grać samodzielnie, bez pomocy nauczyciela. Czasami warto jednak sięgnąć po pomoc, zwłaszcza jeśli interesuje nas poznawanie kolejnych technik oraz chcemy nauczyć się grać niemalże perfekcyjnie. Zakup bongosów to sposób nie tylko na rozrywkę, ale i na zarobek – grając na nich w klubach, możemy zyskać co najmniej kilkaset złotych miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here