Karma dla kota po sterylizacji – jaką wybrać?

0
539
Karma dla kota po sterylizacji

Zarówno kotki jak i kocury powinno poddać się sterylizacji już po zakończeniu 4 miesiąca życia, oczywiście o ile nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań medycznych. Niemniej jednak istotne jest to, by przeprowadzić zabieg tuż przed rujką czy znaczeniem moczem. Sterylizację przeprowadza się przede wszystkim ze względów zdrowotnych oraz celem wyeliminowania nadmiernego popędu płciowego. Po wysterylizowanie zmienia się jednak koci apetyt. Karma dla kota po sterylizacji staje się więc niezbędna. Jednak jaką wybrać, by zwierzę było zadowolone?

Karma dla kota po sterylizacji – dlaczego jest tak ważna?

Koty po sterylizacji mają taki sam układ pokarmowy. Niemniej jednak mogą pojawić się problemy z wagą. Często pupil może gwałtownie nabrać tkanki tłuszczowej, co nie jest bezpieczne dla jego zdrowia. Wówczas właściciel powinien zmienić nawyki żywieniowe, a karma dla kota po sterylizacji będzie znacznym ułatwieniem. Nie tylko pomoże ona opanować apetyt kota, ale także sprawi, ze zwierzę będzie czuło się nasycone. Karmy dla kota po sterylizacji to produkty specjalistyczne, które zostały zaprojektowane tak, by ograniczyć ilość przyswajanych kalorii, a jednocześnie dostarczyć kotu wszelkich niezbędnych składników.

Co wyróżnia karmę dla kota po sterylizacji?

Karma dla kota po sterylizacji to produkt z oznaczeniem „sterilised”. Wyróżnia się ona przede wszystkim o wiele niższą zawartością tłuszczu ni tradycyjne, kocie przysmaki. Co więcej karmy dla kotów po sterylizacji są wzbogacone odpowiednio dużą ilością błonnika pokarmowego. Dzięki czemu zwierzę nie będzie doświadczało problemów z przemianą materii, a to jednocześnie pozwoli kontrolować jego wagę. Opiekun powinien jednak pamiętać, że karma dla kota po sterylizacji pomoże zgubić zbędną tkankę tłuszczową w momencie, jeśli będzie ona połączona z codzienną dawką ruchu. Ważna jest również regularność posiłków i ich odpowiednie porcje.

Jaką karmę dla kota po sterylizacji wybrać?

Opiekunowi powinni wybrać karmę dla kota po sterylizacji, która zawiera odpowiednią ilość białka. Znajduje się ono głównie w mięsie, w związku z tym odpowiednia karma musi zawierać co najmniej 60% kawałków mięsnych. W karmie dla kota po sterylizacji nie może zabraknąć również tauryny. Pomaga ona trawić tłuszcze, a jednocześnie ma dobroczynny wpływ na serce zwierzęcia. Warto również zadbać, by w karmie dla kota po sterylizacji znalazła się L-karnityna. Wspomoże ona procesy trawienne i ograniczy odkładanie się tłuszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here