Jaki telewizor do 3000 zł

1
1344
najlepsze telewizory do 3000 zł
fot. pixabay.com

Jakie modele telewizorów są warte uwagi, gdy stać Cię na coś ze średniej półki? Zobacz najbardziej polecane modele w różnych technologiach.

Telewizory LED

Najtańsze i wciąż skuteczne telewizory LED za kwotę 3 tysięcy złotych dają nam możliwość wyboru. Praktyczne funkcje i wysoka jakość ekranu zadowolą wszystkich maniaków domowego kina.

Philips 50PUS8804/12

Tym, co wyróżnia ten 50-calowy model, jest niezwykła jakość obrazu, mimo matrycy z podświetleniem LED. Wszystko dzięki systemowi Ambilight, którzy tworzy wielokolorową poświatę za wyświetlanym obrazem i sprawia, że kolory są żywsze i nabierają głębi. Wygodne korzystanie z ulubionych aplikacji zapewni intuicyjny Android TV, a przez komplet gniazd, w tym 4 HDMI, podłączymy wszelkie akcesoria. Dla miłośników dobrej jakości dźwięku także znajdzie się coś dobrego. Philips w trakcie tworzenia tego modelu współpracował z firmą Bowers&Wilkins, więc nawet przy ulubionych teledyskach nie będzie miejsca na narzekanie.

Samsung UE65TU8502

W tej kategorii cenowej można sobie też pozwolić na większą perspektywę. 65-calowy Samsung wyróżnia podświetlenie Dual LED, które poprawia głębie barw i kontrast. Wygoda obsługi też została zapewniona, dzięki współpracy z telefonem, najważniejszym aplikacjom i możliwością podłączenia innych gadżetów. To, co zachwyca od pierwszego wejrzenia to niemal bezramkowa konstrukcja. Ekran zajmuje ponad 95 % frontu stając się niebanalną dekoracją wnętrza.

Telewizory QLED

Matryce wykonane technologią kwantową technologicznym freakom od razu wywołują uśmiech na twarzy. Prezentujemy dwa modele, które z pewnością nie zawiodą waszych wyobrażeń, a najnowsze produkcje pozwolą oglądać pod każdym kątem.

telewizor do 3000 zł jaki wybrać
fot. pixabay.com

Wysoka jakość obrazu w cenie niższej od zakładanej? W tym przypadku to możliwe, bo korzystając z aktualnych promocji i mądrze kupując online, 55-calowy TCL 55C715 lub 43-calowy Samsung QE43Q60T możesz kupić już za 2500 zł. Oba charakteryzują się matrycą QLED o rozdzielczości 4K, która w porównaniu z ekranami ledowymi znacząco poprawia kontrast, jasność i barwę wyświetlanych obrazów. W TLC dostęp do wszelkich funkcjonalności ułatwia sprawnie działający Android TV i Asystent Google, a w Samsungu jeden z najlepiej ocenianych systemów Smart TV. Pozostaje głównie wybór telewizora pod względem wielkości i dopasowania urządzenia do domowych warunków.

Telewizor do gier

Specyficzne potrzeby zapalonych graczy są utrudnieniem w poszukiwaniach właściw

ego telewizora. Im niższa cena, tym jest to trudniejsze, ale w zakładanym budżecie zmieści się telewizor z nieco wyższej półki, spełniający wszystkie podstawowe wymagania. Philips 50PUS8535/12 to 50-calowy LED z rozdzielczością 4K. To, co dla innych wydawać się może nieistotne, podczas rozgrywek okazuje się kluczowe. Input lag? Ten model ma poniżej 20ms. Kolory poprawia wspomniany wcześniej system Ambilight, a dźwięk nawet bez podłączenia dodatkowych głośników nie zepsuje atmosfery. Jedyną wadą jest częstotliwość odświeżania na poziomie 50 Hz, ale za podwojenie tego parametru trzeba by już sporo dopłacić.

telewizor do gier
fot. pixabay.com

Poza zasięgiem

Telewizory w tym przedziale cenowym to średnia półka i nie powinniśmy oczekiwać dostępu do najnowszych technologii. Dla zainteresowanych rozwiewamy mity lub marzenia o tanich telewizorach.

Telewizory OLED

O wysokiej cenie telewizorów z matrycą OLED decyduje przede wszystkim proces produkcyjny. Substancje organiczne nanoszone z pełną precyzją, by osiągnąć zadowalający efekt pięknego i wyraźnego obrazu pod każdym kątem, wymagają dokładnych projektów, urządzeń i nieustannych pomiarów jakości. Dlatego, aby pozwolić sobie na zakup telewizora z matrycą OLED, domowy budżet musi udźwignąć minimum dwa razy tyle.

Telewizory 8K

Telewizorów w najnowszej technologii z rozdzielczością 8K, porównywalnej z jakością obrazu na McBookach, iPadach i iPhonach, nie kupimy w cenie trzech czy nawet pięciu tysięcy złotych. Pocieszeniem jest jednak fakt, że ta kusząca nowinka w świecie elektroniki bardzo wyprzedza możliwości dystrybucji form wizualnych. Większości filmów, seriali i programów telewizyjnych nie zobaczymy w formacie odpowiadającym jakości wyświetlanego obrazu jeszcze przez kilkanaście lat, a może nigdy, z uwagi na koszt produkcji i objętość takich plików. Aby cieszyć się wysokim kontrastem i żywą barwą w zupełności wystarczy nam rozdzielczość 4K i wysokiej klasy matryca.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here