Pościel dla dziecka i nastolatka – pomoc w wyborze i zakupie

0
404
Pościel dla dziecka i nastolatka

Pościel do pokoju dziecka powinna nieco odróżniać się od zestawów wykorzystywanych w sypialni rodziców. Przede wszystkim – pościel powinna trafiać w gusta Twojej pociechy oraz pasować do wystroju jego pokoju. Ponadto pościel powinna spełniać swoje podstawowe zadania – takie jak odprowadzanie wilgoci, aktywne wentylowanie ciała oraz utrzymywanie temperatury na stałym poziomie. Poniżej wskazujemy jakie zestawy pościeli warto wybrać, by spełniała najważniejsze wymogi. 

Rozmiary pościeli – czyli jak dopasować wyposażenie łóżka do jego użytkownika 

Rozmiary pościeli to temat rozbudowany, choć dość łatwo zyskać w nim orientację. Niemal wszystkie zestawy mają kształt wydłużonego prostokąta. W przypadku dzieci kilkuletnich dobrym wyborem będzie pościel stosunkowo krótka – na przykład 100×160. Będzie ona pasować do rozmiaru organizmu kilkuletniego dziecka, które nie wyrośnie z niej zbyt szybko. Oczywiście, warto wybierać pościel odrobinę większą, a wielu rodziców decyduje się nawet na stosowanie rozmiarów dedykowanych dla dzieci starszych. 

W przypadku młodzieży i nastolatków najczęściej wybierana pościel ma rozmiary 140×200 lub 160×200, odpowiadając typowym rozmiarem materaca jednoosobowego. Pościel o takich wymiarach znajdziesz w ofercie Nyks, internetowego sklepu z wyposażeniem łóżek, pod linkiem: https://nyks.pl/posciel/flanela/140×200.

Komfortowy i zdrowy sen – oraz jak go zapewnić 

By sen przebiegał maksymalnie bezpiecznie i regenerująco, należy wybrać pościel dopasowaną do aktualnej pogody i temperatury. Ważne jest, by pościel nie powodowała ani przegrzania organizmu, ani jego wyziębienia. Ponadto liczy się zdolność pościeli do odprowadzania wilgoci oraz aktywnego wentylowania powierzchni organizmu. Ma to duże znaczenie zarówno w okresie letnim jak i zimowym. W sklepach znajdziesz także pościele uniwersalne, których struktura dopasowuje się do wymogów pogody i temperatury. 

Istotny jest też sam komfort użytkowania danej pościeli, a dokładnie – wrażenie powstające w momencie otulania się nią. W przypadku dzieci odradzamy wybór pościeli wykonanych z materiałów stosunkowo twardych lub chropowatych – na przykład kory. O wiele lepszym wyborem okaże się pościel z bawełnianej lub wełnianej flaneli, na których powierzchni znajdują się gęste, krótkie włoski. W trakcie kontaktu ze skórą wywołują wyjątkowo miękkie wrażenie, co stanowi ich zdecydowaną zaletę użytkową. Pościel flanelowa to jeden z najchętniej wybieranych zestawów dla dzieci i młodzieży. 

Na koniec warto podkreślić właściwości estetyczne pościeli, która wyląduje w sypialni Twojego dziecka. Warto kupować pościel razem ze swoim dzieckiem, uwzględniając jego potrzeby i oczekiwania. Pościel dla dzieci może być pokryta estetycznym imprintem, deseniami prezentującymi motywy bajkowe lub innym dowolnym wzorem. Oczywiście, odmiennie wyglądają preferencje chłopców i dziewcząt, dla których też dedykowane są osobne grupy zestawów pościeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here