Oczko wodne z fontanną. Jak obniżyć koszt jego utrzymania?

0
1174

Wiele osób pragnie posiadać przy swoim domu atrakcyjne oczko wodne, które pozwoli im cieszyć się niezapomnianym widokiem, świeżością wody i charakterystycznym, kojącym pluskiem fontanny. Jego obsługa pociąga za sobą jednak pewne stałe koszty. Jeśli więc chcesz, aby zostały one ograniczone, powinieneś postarać się znaleźć jak najlepsze urządzenie, które gwarantuje niższe ceny i doskonałą wydajność.

Oczko wodne z fontanną. Co jest niezbędne, aby woda płynęła w obiegu?

Obieg wody w oczku wodnym jest niezwykle ważny nawet wówczas, gdy nie decydujemy się na posiadanie fontanny. Zapewnia on konieczną cyrkulację wody, ułatwia napowietrzanie i sprawia, że następuje filtracja. Dodatkowo, jeśli posiadamy dyszę, może w tym samym obiegu powstać fontanna lub kaskada, w zależności od zastosowanego rozwiązania.

Sercem tego systemu jest zawsze wydajna pompa do oczka wodnego, która odpowiada za wprowadzanie wody w ruch. Posiada wlot, do którego zasysana jest woda, która następnie przechodzi przez system filtrów, aby wreszcie je opuścić. Wówczas zawracana jest do oczka wodnego – w zależności od tego, jakie rozwiązanie preferujemy, może to być prosty wlot albo dysza zakończona fontanną.

Jaką pompę wybrać, aby obniżyć koszty utrzymania oczka wodnego?

Pompy do oczek wodnych powinny pracować ciągle. Jest to niezbędne do utrzymania prawidłowego napowietrzenia oraz oczyszczenia zbiornika ze wszystkich elementów, które mogłyby się w nim znaleźć. Dlatego w pierwszej kolejności musimy sięgnąć po taką, która pracuje w trybie energooszczędnym, zapewniającym stosunkowo małe koszty utrzymania. Dzięki temu oczko wodne nie zaburzy domowego budżetu i nie pociągnie za sobą mało przyjemnych konsekwencji w postaci bardzo wysokich opłat.

Warto wybrać również pompę dedykowaną do stałej pracy, która nie będzie wymagała zbyt wielu działań konserwujących z naszej strony. Dzięki temu koszty jej utrzymania także nie zostaną zwiększone o nadmiernie częste serwisowanie.

Pompa, która jednocześnie obsługuje wszystkie systemy

Dobra pompa do oczka wodnego powinna mieć możliwość podłączenia do niej różnorodnych urządzeń. Najważniejsze z nich są oczywiście filtry, które odpowiadają za czystość i jakość wody. Niemniej ważne są także systemy rozdzielania wody albo fontannowe, które gwarantują, że za pomocą jednego tylko urządzenia uzyskujemy od razu wiele ciekawych efektów i ważnych funkcjonalności.

Pompa, która jest w pełni bezpieczna

Biorąc pod uwagę, że pompa pracuje w środowisku wodnym, w którym mieszkają rośliny i zwierzęta, a jednocześnie wykorzystuje prąd, musimy uwzględnić, że jest ona urządzeniem wymagającym odpowiednich zabezpieczeń. W pierwszej kolejności musi być wodoszczelna, aby nawet najmniejsza kropla nie przedostała się do silnika i nie wywołała zwarcia. Niemniej istotna jest odporność na przegrzanie, które nie powinno występować nawet podczas większych obciążeń, choćby podczas letnich dni.

Bezpieczeństwo pompy zostanie też zwiększone, jeśli będzie ona zaopatrzona w autoczyszczenie, które uchroni nas przed jej częstym wyciąganiem i myciem ręcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here