Mniej znane książki Tess Gerritsen – po które warto sięgnąć?

0
699
Tess Gerritsen

Pisarka Tess Gerritsen kojarzona jest przede wszystkim z bestsellerowymi thrillerami medycznymi, takimi jak „Dawca”. Dużą popularność zyskał także jej cykl powieści z Jane Rizzoli i Maurą Isles. To jednak nie wszystkie książki tej autorki, po które warto sięgnąć. Wymieniamy genialne, ale mniej popularne pozycje.

„Grawitacja”

Główną bohaterką książki „Grawitacja” jest Emma Watson – błyskotliwa i żądna przygód lekarka. Właśnie spełnia się jej największe marzenie. Kobieta leci w kosmos, by opiekować się astronautami znajdującymi się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na miejscu okazuje się jednak, że jej misja jest większym wyzwaniem, niż myślała. Astronauci borykają się bowiem z wyniszczającym wirusem, który w zastraszającym tempie prowadzi do śmierci w męczarniach. Emma nie wie, z czym tak naprawdę się mierzy. Podejrzewa nawet nieznaną substancję pochodzącą spoza atmosfery ziemskiej. Czy uda jej się rozwiązać tę zagadkę zanim wirus dopadnie wszystkich członków załogi? Odpowiedź na to pytanie Tess Gerritsen ukryła na kolejnych kartkach powieści – „Grawitacja”.

„Z zimną krwią”

Godna uwagi jest także książka autorstwa Tess Gerritsen – „Z zimną krwią”. Jej akcja rozpoczyna się od totalnej masakry. Główna bohaterka powieści – Nina – nie tylko zostaje porzucona przez narzeczonego w dniu ślubu. Jednocześnie przy ołtarzu wybucha bomba. Potem jest tylko gorzej. Najpierw ktoś próbuje zepchnąć samochód Niny z drogi, a potem podkłada bombę w jej mieszkaniu. Bohaterka nie potrafi odpowiedzieć na pytanie – kto i dlaczego chce ją zabić. W końcu nigdy nie miała wrogów. Kto zatem czyha na jej życie? Komu tak bardzo zależy na śmierci Niny? Można się tego dowiedzieć tylko sięgając po trzymającą w napięciu powieść Tess Gerritsen – „Z zimną krwią” – https://matfel.pl/tra-pol-253870-Tess-Gerritsen.html.

„Ogród kości”

Czytelnicy nie potrafią też oderwać się od powieści autorstwa Tess Gerritsen – „Ogród kości”. W niej można poznać historię Julii Hamil. Kobieta odkrywa w swoim ogrodzie kobiecą czaszkę. Według opinii detektywa nosi ona znamion a morderstwa. Śledczy nie potrafią jednak ustalić tożsamości zabitej kobiety. Julia nie daje jednak za wygraną i dociera do mrocznej tajemnicy sprzed lat. Jaki związek z tą historią ma Norris Marshall – ubogi student medycyny – który niemal 200 lat wcześniej trudnił się plądrowaniem grobów i sprzedawaniem szpitalowi ciał przeznaczonych do badań? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w powieści „Ogród kości”. Książka ta ma pewne nawiązanie do bestsellerowej serii Tess Gerritsen o Jane Rizzoli i Maurze Isles.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here