Gazetki promocyjne sposobem na pomnożenie oszczędności

0
673

Wielu ludzi wydaje na codziennych zakupach znacznie więcej niż sobie tego życzy. Rosnące ceny są tylko jedną z przyczyn tego problemu. Oszczędzanie pieniędzy na zakupach nie jest sprawą prostą, jednak możemy się tego nauczyć. Pomogą nam w tym między innymi gazetki promocyjne.

Dlaczego wydajemy za dużo?

Jedną z przyczyn, dla których wydajemy za dużo jest uleganie perswazji specjalistów od marketingu. Często nie zdajemy sobie sprawy, że sklepy są współcześnie tworzone w taki sposób, żeby nieświadomy klient zostawił w nich jak najwięcej pieniędzy. Wpływ na nasze decyzje zakupowe ma ułożenie towaru na sklepowych półkach, muzyka puszczana z głośników, zapach, otaczające nas kolory, oświetlenie. Większość z nas sięga po produkty znajdujące się na linii naszego wzroku. Eksperci od marketingu doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego umieszczają w takich miejscach produkty, które chcą sprzedać najbardziej.

Innym powodem wydawania nadmiernej ilości pieniędzy jest ignorowanie okazji cenowych. Są osoby, które uważają, że czytanie gazetek promocyjnych to strata czasu i nie warto zawracać sobie tym głowy. Nie jest to do końca prawdą. Oczywiście poświęcanie dużej ilości czasu na czytanie materiałów promocyjnych i porównywanie ofert wielu sklepów nie ma większego sensu. Czas jest bowiem naszym największym kapitałem. Jednocześnie, gdy regularnie robimy zakupy w tym samym sklepie, warto jest zapoznać się z wydawanymi przez niego gazetkami promocyjnymi.

Gazetki promocyjne – jak wykorzystać je na zakupach?

Gazetki promocyjne mogą być bardzo przydatne podczas przygotowań do zakupów. Dzięki nim możemy zapoznać się z asortymentem danego sklepu, przygotować listę zakupów, a czasem również zaplanować termin wyjścia do sklepu.

Jeżeli chcemy oszczędzać pieniądze przy pomocy gazetek promocyjnych, musimy pamiętać, żeby korzystać z nich mądrze. W praktyce oznacza to, że nie powinniśmy kupować wszystkich produktów, które dostępne są w promocji. Z gazetek należy korzystać przy okazji. W przypadku gdy w promocji dostępne są artykuły, które i tak chcielibyśmy kupić, jak najbardziej możemy to zrobić. Możliwe jest nawet kupowanie większej ilości asortymentu, który ma długi termin przydatności do spożycia.

Oszczędzanie na zakupach – o czym jeszcze warto pamiętać?

Czasem stworzenie listy zakupów z gazetką promocyjną okazuje się niewystarczające. W wielu wypadkach wydajemy za dużo, gdyż przychodzimy do sklepu głodni. Zapach świeżego pieczywa, czy grillowanego kurczaka przemawiają do nas wówczas silniej niż zdrowy rozsądek. Jeżeli chcemy uniknąć impulsywnych zakupów, koniecznie przychodźmy do sklepu po obfitym obiedzie.

Kolejnym problemem jest robienie zakupów z dziećmi lub partnerem, który nie ma ochoty oszczędzać. Jeżeli nie chcemy przepłacać, zostawmy dzieci w domu. Pamiętajmy, ze oszczędzanie będzie niemożliwe, gdy nie przekonamy partnera do jego słuszności (dotyczy to szczególnie par, które mają wspólny budżet).

Zazwyczaj wydajemy więcej gdy spędzamy w sklepie dużo czasu. Możemy tego uniknąć dzięki słuchaniu własnej, dynamicznej muzyki (pamiętajmy, że muzyka w sklepie ma nas skłonić do dłuższego robienia zakupów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here