Co warto wiedzieć o PKS Strzelce Opolskie?

0
514
Podróże PKS

PKS w Strzelcach Opolskich jest przedsiębiorstwem, które może pochwalić się wyjątkowo długą i skomplikowaną historią działalności. Już od wielu lat świadczy ono usługi z różnych dziedzin dla okolicznej ludności, która bardzo chętnie z nich korzysta. Miłośnicy historii z pewnością dowiedzą się nieco więcej na temat tej firmy.

PKS Strzelce Opolskie i jego historia

W roku 2002 przedsiębiorstwo Pks strzelce opolskie obchodziło 25-lecie swojego istnienia. Oczywiście, historia firmy sięga o wiele wcześniejszych lat, niemniej jednak to właśnie od roku 1975 funkcjonuje ona jako odrębna spółka.

Początki przedsiębiorstwa mają swoje miejsce we wczesnych latach 50., kiedy została założona stacja terenowa dysponująca skromnym taborem zaledwie pięciu samochodów ciężarowych. Niecałe 10 lat później została ona podporządkowana oddziałowi PKS w Koźlu. Dopiero w roku 1971 zajezdnia została przeniesiona do nowo wybudowanego obiektu przy ulicy 1 Maja. W tym samym czasie dworzec autobusowy z centrum miasta został przeniesiony w nowe miejsce.

Jeśli chodzi o dyrektora nowopowstałej spółki, to został nim mianowany Eugeniusz Związkiewicz. Z kolei od 2015 roku funkcję tę sprawuje, wyłoniony w wyniku konkursu, Jacek Król.

Czym zajmuje się PKS Strzelce Opolskie?

Warto wiedzieć, że profil działalności przedsiębiorstwa jest bardzo zróżnicowany. Przede wszystkim zajmuje się ono przewozem osób autobusami, a także świadczeniem usług turystycznych na rzecz okolicznej ludności. PKS Strzelce Opolskie zajmuje się również naprawą pojazdów autobusowych i ciężarowych, a także wykonywaniem ich badań technicznych. W ofercie firmy znaleźć można także sprzedaż części zamiennych oraz paliw. Przedsiębiorstwo zajmuje się również udostępnianiem powierzchni reklamowych, co przekłada się na dodatkowy dochód.

Podsumowując, PKS Strzelce Opolskie jest firmą, która na polskim rynku funkcjonuje już od kilkudziesięciu lat. Aktualnie stawia na rozwój i nowoczesność, włączając do swojej floty pojazdów energooszczędne, komfortowe i ciche autobusy elektryczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here