5 praktycznych źródeł światła do ciemnego salonu – jak doświetlić pomieszczenie?

0
637
jak doświetlić pomieszczenie

Twój salon nie jest dobrze nasłoneczniony, a zamontowane lampy nie zapewniają wystarczającej ilości światła? Wbrew pozorom nie trzeba przeprowadzać dużych zmian, żeby doświetlić pomieszczenie. Wystarczy wybrać odpowiednie oświetlenie dodatkowe, które pozwoli rozjaśnić ciemniejsze miejsca. Sprawdź, jakie produkty świetnie poradzą sobie z doświetleniem twojego salonu.

Lampy stojące

Sporą dawkę światła bez konieczności najmniejszej ingerencji w ścianę może zapewnić oświetlenie podłogowe. Lampy stojące do salonu wymagają jedynie podłączenia do źródła zasilania. Warto zatem upewnić się, że w pobliżu wybranego miejsca znajduje się gniazdko. Ewentualnie można sięgnąć po przedłużacz, jeśli oczywiście kable nie będą stwarzać zagrożenia czy też utrudniać korzystanie z pomieszczenia. Warto również upewnić się, że światło z lampy nie będzie przeszkadzać domownikom, świecąc przykładowo prosto w oczy. Plusem takiego rozwiązania jest z pewnością mobilność lamp podłogowych. Odpowiedni model może też być ciekawą ozdobą salonu.

Lampy stołowe

Taką lampę można postawić na stoliku kawowym, komodzie, regale czy też konsoli. Ze względu na dość skromne rozmiary raczej należy liczyć się z mniejszym stopniem doświetlenia niż w przypadku oświetlenia stojącego. Jednocześnie lampy stołowe zajmują mniej miejsca i nie wymagają wygospodarowania dodatkowej przestrzeni na podłodze. Warto jednak zadbać o to, żeby lampy nie dało się łatwo strącić z blatu w wyniku przypadkowego zahaczenia o kabel. Także w tym przypadku można liczyć na szeroki wybór modeli idealnie nadających się na element dekoracyjny pomieszczenia.

Taśmy LED

Niekiedy nie jest możliwe postawienie w niektórych strefach salonu dodatkowej lampy podłogowej bądź stołowej. W takiej sytuacji warto pomyśleć o taśmach LED z oferty sklepu online Elektromag. Ich montaż jest banalnie prosty i może być wykonany samodzielnie. Wystarczy zgodnie z instrukcją obsługi przykleić do wybranej powierzchni np. szafki RTV. Dobrym pomysłem może być zastosowanie specjalnych profili aluminiowych, które pełnią funkcję radiatora odprowadzającego ciepło i maskują obecność diod.

Panele świetlne

Ten produkt to prawdziwy hit, który z powodzeniem może zastąpić kinkiet. Panele świetlne to płytki LED, które w kilka chwil można zamontować na ścianie bez remontu, co nie zawsze jest możliwe w przypadku kinkietów. Co więcej, panele są dostępne w różnych kształtach, dzięki czemu można tworzyć z nich niebanalne kompozycje. Ich ważną zaletą jest również to, że świecą całą powierzchnią. Mogą też być zdalnie sterowane pilotem bądź aplikacją mobilną.

Lampiony

Być może lampiony nie zapewnią dużej ilości światła, ale z pewnością wprowadzą do salonu niepowtarzalny klimat. Mogą jednak spokojnie wystarczyć do doświetlenia np. okolic okna, dekoracji na komodzie czy też kącika do czytania. Obecnie oprócz modeli z tradycyjnymi świeczkami można również postawić na lampiony na baterie bądź z diodami LED. Taki dodatek jest dostępny w różnych stylach, o czym warto pamiętać podczas zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here