Wyjątkowe prezenty do 50 zł

1
1050
prezenty do 50 zł
fot. pixabay.com

Najczęściej spotykany w Polsce budżet na prezenty dla bliskich ma uzasadnienie. Bez uszczerbku w osobistych finansach można w tej kwocie zmieścić przeważająca część wymarzonych przedmiotów. Co kupić na prezent, by nie był banalny?

Zapisane w słowach

Prostym rozwiązaniem dla każdego miłośnika literatury będzie dobra książka. Aby sprawiła przyjemność dłużej niż przez 5 minut, musimy jednak choć trochę znać upodobania jubilata. Warto, choć kilka tygodni wcześniej skierować rozmowę na lubiane przez siebie książki i w ten sposób zorientować się w czyichś ulubionych gatunkach lub poruszanych tematach. Jeśli często bywamy w domu danej osoby, tytuły można też podpatrzeć na półce, ale jest to bardziej ryzykowne. Nigdy nie wiemy, czy faktycznie są to pozycje, które na długo pozostały w sercu ich właściciela czy nietrafione prezenty lub biblioteczka małżonka.

Jakich książek nie kupować?

Wybór w każdej księgarni, niezależnie od tego czy wybierzemy się do stacjonarnego sklepu, czy wybieramy zakupy online, jest tak ogromny, że na start dobrze jest zrobić jakąś selekcję. Na prezent do 50 zł nie wybieramy tomów należących do serii, szczególnie jeśli nie jest to pierwszy.

Na zakazanej liście leżą też poradniki, chyba że doskonale wiemy, jakie zainteresowania ma dana osoba i o jej chęci rozwoju w danej dziedzinie. W takich wypadkach książka do nauki języków lub podstawy ogrodnictwa będą jak najbardziej na miejscu.

książka na prezent
fot. pixabay.com

Bezpiecznym prezentem, jeśli nie znamy dobrze historii czytelnictwa danej osoby, jest zakup nowości wydawniczych. Szansa, że na czyjejś półce stoi już książka wydana w ciągu ostatnich miesięcy, jest wtedy znacznie mniejsza. Takie nowinki często znajdziemy w aktualnych promocjach, bo nie są jeszcze szeroko znane. Część księgarni internetowych oferuje też brak kosztów wysyłki w pierwszych tygodniach sprzedaży, więc całą kwotę będziemy mogli przeznaczyć na prezent lub jego nieszablonowe opakowanie.

Galanteria i dodatki

Równie przydatne co ubrania, ale mniej ryzykowne jako prezent i zazwyczaj ciut tańsze, więc bez problemu zmieszczą się w budżecie. Nie wymagają tak dobrej znajomości figury i rozmiarów drugiej osoby, ale wciąż choć trochę musimy orientować się w preferowanej stylistyce.

Prezent w porę

Pomysł na prezent może nam podsunąć kalendarz. Aby nie dublować garderoby, którą w tym sezonie skompletowała dana osoba, możemy wybrać na prezent dodatki na zbliżający się sezon. Ciepłą czapkę doceni każdy, gdy na dworze robi się coraz zimniej, a lekki szal przyda się w pierwszych powiewach wiosennego wiatru.

Inspiracją do takiego prezentu może być też planowany wyjazd jubilata w najbliższym czasie, rozpoczynane studia czy nowe hobby. Takie akcesoria przydadzą się w realizacji spełnianych marzeń. Co zaliczamy do tej kategorii prezentów? Rękawiczki narciarskie na wyjazd w góry, etui na laptopa do pracy, plażowa torba na urlop na Majorce albo plecak rowerowy. Motywacja do realizowania pasji zawsze jest w cenie.

praktyczny prezent do 50 zł
fot. pixabay.com

Prezenty dla domu

Nie tylko na parapetówkę mile widziane są modne dodatki do domu. Ciepły kocyk albo ozdobne pudełko na biżuterię przyda się w każdym miejscu zamieszkania. Najlepiej wybrać prezent znając wystrój w mieszkaniu danej osoby, ale nawet bez tego można dobrać przydatne przedmioty. Szczególnie nowoczesne gadżety kuchenne będą idealnym prezentem na każdą okazję, bo ich ciekawy wygląd to tylko dodatek, a funkcjonalność nie pozostaje bez pozytywnego odbioru. Wśród takich przydasiów znajdziemy np. uniwersalną obieraczkę do warzyw i owoców (lub komplet kilku urządzeń). Kto nie chciałby się pozbyć gniazd nasiennych i pestek w ciągu sekundy, zachowując czyste ręce? Nawet kuchenni amatorzy docenią takie sprytne rozwiązania.

Wiesz, że współpracowniczka uwielbia koty albo taniec? Dzięki coraz bardziej rozbudowanej bazie plakatów na zamówienie na takich stronach jak eplakaty.pl czy plakatynasciany.pl możesz dodać jej wnętrzu nieco osobistego charakteru obramowanym, barwnym zdjęciem czegoś, co kocha. Wśród wielu grafik dostępne są też takie z zabawnymi napisami lub cytatem. Bliskiej osobie taki spersonalizowany prezent może przypominać o tym, jak bardzo ważne jest dla Ciebie jej samopoczucie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here