Klocki kojarzą Ci się jedynie z zabawką dla dzieci? Duńska firma produkująca najbardziej rozpoznawalne klocki na rynku stara się to zmienić.
Jaki prezent na walentynki?
Zużyłeś wszelkie pomysły kosmetyczne, były niezwykłe randki, gry planszowe i kwiaty, a tego roku Twoja druga połówka jest na diecie akurat na dzień zakochanych? Nic straconego. Producenci Lego przygotowali na tę okazję prezent dla chłopaka lub dziewczyny, który nie może być nietrafiony. Niewielki zestaw klocków z instrukcją składania to zabawny prezent nie tylko dla oddanych marce miłośników plastikowych klocków. Poradzi sobie z nim każdy powyżej 3 roku życia, a razem będziecie mieli ogrom zabawy, starając się zgłębić tajemnice obrazkowych instruktaży. Być może objawi się Wam wspólna miłość do tych nieśmiertelnych elementów do budowania własnego świata?
W kalendarzu na 2021 rok firma Lego oznaczyła dzień zakochanych różami i wesołym misiem z serduszkami. Budżet na prezenty do 100 zł bez problemu pomieści jeszcze dostawę i piękne opakowanie, niezależnie od tego, który zestaw wybierzesz. To urocze rozwiązanie na miłe popołudnie w dzień zakochanych, także dla rodziców małych dzieci (byle nie za małych), którzy nie mogą wyrwać się z domu. Wciągnijcie maluchy do wspólnej zabawy i pokażcie jak okazać sobie uczucie przez dobrze spędzony razem czas. Złożona figurka może ozdobić półkę w sypialni, a jeśli będziecie mieć dość odkurzania jej zakamarków, w pudełku doczeka kolejnego przyjścia świętego Walentego lub nudnych zimowych wieczorów.
Kolekcje dla zapalonych zbieraczy
Jeśli zapał do tworzenia konstrukcji z klocków Lego nie ustał po okresie dzieciństwa, zamiast starać się wymyślić nowe hobby, wystarczy zapewnić sobie trochę miejsca na ustawienie powstałych budowli. A te mogą być naprawdę oszałamiające, bo specjalnie dla dorosłych fanów, Lego wypuszcza kolekcje, które z powodzeniem sprawdzą się jako modny dodatek do domu lub wyposażenie domowego biura. Kto nie chciałby mieć przycisku do papieru ze Star Wars własnego wykonania? Z Lego jest to możliwe.
Architektura – realistyczne modele na półce
Wśród najtrudniejszych zestawów do składania znajduje się wiele replik najsłynniejszych budowli świata. Zaaranżowana do tego celu półka lub szafka, najlepiej zabezpieczona szybą, może w jednym miejscu zaprezentować Koloseum, Biały dom, charakterystyczne budynki Paryża i Dubaju. Budując je, wczujesz się w architektów i budowniczych sprzed lat, a nagrodą będzie Twoje małe królestwo we własnym domu. Dobrą zabawą jest takie projektowanie swojego miasta z zestawów Lego City. Z okazji świąt czy ważnych sytuacji życiowych możesz dodawać do nich scenki, używając figurek i najnowszych akcesoriów.
Dla fanów fantastyki
Pierwsze pokolenia oddanych fanów Gwiezdnych Wojen wiele lat temu osiągnęły pełnoletniość, a w świat dorosłych wkroczyli także ci, którzy z wypiekami na twarzach oczekiwali pod księgarniami na podpis od J.K. Rowling po wydaniu pierwszych części serii o Harrym Potterze. Niektórzy nigdy nie wyrastają z fantastyki, a choć Lego powstało dekady przed fenomenami kultury fantasy, co roku powstają kolejne zestawy dla tych, którzy chcą otoczyć się światem z filmów lub książek.
Hogwart i Ulica Pokątna, do której możesz uciec myślami i palcami, gdy najdzie Cię ochota na remont albo realistyczna replika Gwiezdnego Niszczyciela Imperium nad łóżkiem wydają Ci się infantylne? Prawdziwy geek nawet o tym nie pomyśli. Uprzedzamy jednak, że nie są to prezenty do 20 zł i na kompletowanie niezwykłej kolekcji trzeba poświęcić czas i dobrze zorganizować domowy budżet.
Lego Art – płaskie formy na wyciszenie
Twórcy kloców Lego zdali sobie sprawę z mody na antystresowe zajęcia i swoje klocki dla dorosłych promują, zachęcając do relaksu i zagłębienia się w precyzyjne dopasowywanie elementów. Nie każdy ma jednak miejsce i ochotę na składanie zamków, pojazdów i figurek. Specjalnie dla nich powstały zestawy do układania na płasko, złożone z wielu małych kropek i podkładki, na której tworzymy swoje dzieło. Do wyboru między innymi Iron Man od Marcela, The Beatles oraz Marylin Monroe w kultowej wersji A. Warhola. Ułożone dzieło sztuki możesz następnie postawić na biurku lub powiesić na ścianę. Z pewnością nie zrobi wrażenia taniej dekoracji.