Książki, które warto kupić w 2021

1
1011
nowości wydawnicze 2021
fot. pixabay.com

Nowy rok, nowe nawyki. Najlepiej na dobry start sięgnąć po nowości wydawnicze, a tych na rynku ukaże się wiele. Wybraliśmy kilka, które bezwzględnie powinny się znaleźć na półce każdego książkowego mola. Z racji przedsprzedaży możemy też znaleźć aktualne promocje.

Grochola powraca

Uwielbiana przez damską część czytelników i chętnie ekranizowana w Polsce autorka napisała kolejną powieść z nutą intrygi. Tytuł i opis wydawcy nie mówią zbyt wiele o samej fabule, ale „Zjadacz czerni 8” z pewnością warty jest kilku godzin uwagi.

Mozaika ludzkich losów ma przedstawić inny wymiar miłości, ten bardziej codzienny i ludzki. Proste wydarzenia łączy ze sobą często więcej niż może się wydawać, więc szykujcie się na niespodzianki w czasie lektury. Jak wiążą się ze zjadaczem czerni i kim ON jest? Skąd się wzięło i co oznacza 8? Odpowiedzi na te pytania dostarczy dopiero uważna lektura.

Premiera książki odbędzie się 10 lutego, ale już można ją kupić w przedsprzedaży za znacznie mniejsze pieniądze np. w sklepie internetowym Empiku. Może być też świetnym prezentem dla mamy, która zaczytuje się w twórczości autorki lub znudzonej pandemią koleżanki.

książka o miłości romans
fot. pixabay.com

Zmiana miejsc w białym domu

Prezydentura Trumpa dobiega końca i wiele osób w Stanach Zjednoczonych i na świecie z nadzieją wpatruje się w przyszłość. Polityka tego kraju i poboczne wydarzenia, jakie towarzyszą prowadzeniu wielkiego państwa, stanęły w kręgu powszechnego zainteresowania. W marcu tego roku odbędzie się natomiast premiera książki, która może rzucić światło na rolę prezydenta Stanów Zjednoczonych.

„Ziemia obiecana” to kolejna już pozycja wydana przez pierwszego czarnoskórego prezydenta USA. Barack Obama wciąż jest jednym z najbardziej szanowanych i lubianych przez opinię publiczną polityków. W tej refleksyjnej autobiografii opisującej czas jego prezydentury Obama ukazuje swoją przemianę pod wpływem pełnionej funkcji oraz opisuje trudne wydarzenia i decyzje podejmowane w trakcie swojej kadencji.

Doskonała pozycja dla fanów Baracka Obamy i miłośników polityki amerykańskiej. Z pewnością przybliży jego spojrzenie i wytłumaczy zawiłości, z których mogłeś nawet nie zdawać sobie sprawy. Jeśli znasz język angielski, to jej oryginał możesz już nabyć jako pamiątkę z wyjazdu za granicę lub poprzez zakupy online.

Dla młodych buntowniczek

Znasz baśnie o księżniczkach i ratujących je z opresji książętach? W nowoczesnym feministycznym duchu i z dawką dobrego humoru Laura Lane i Ellen Haun stworzyły główne bohaterki na nowo. Żartobliwa i ostra interpretacja bajek Disneya i twórców, którzy byli jego inspiracją, spodoba się wszystkim silnym kobietom. Książka jest dużą dawką wartości w nieszablonowym opakowaniu.

Mamy prawo decydować o swoim ciele, nawet gdy śpimy pod wpływem trucizny z jabłka. Mieszkając z siedmioma mężczyznami, kobieta nie musi tylko gotować i sprzątać. Życia nie odmienia też piękna suknia, bal i ślub z wysoko postawionym mężczyzną. Poddane aranżacji baśnie mogą być podstawą do edukacji społeczeństwa odnośnie równości w społeczeństwie, ale przede wszystkim dadzą mile spędzony czas swoim czytelnikom. Jeśli planujesz kupić zabawny prezent, ta książka może być jego alternatywą. Na długo pozostawi po sobie uśmiech.

książki na 2021
fot.pixabay.com

„Kopciuszek i szklany sufit” przeznaczony jest dla dorosłych odbiorców, znających oryginalne wersje historii, ale dzięki żartom w stylu „Shreka” i prostej formule bajki, może być z powodzeniem wręczony młodszym czytelnikom. W kontekście sytuacji politycznej w Polsce z ostatnich miesięcy kluczowa lektura z dawką zdrowego dystansu.

Czy na pewno chcesz wiedzieć?

Gromadzimy wiedzę w każdej możliwej postaci. W ten sposób możemy porządkować otaczającą nas rzeczywistość. Co by się stało, gdyby pojawienie się w życiu jednej osoby, zmieniło wszystko, co wiedziałeś o otaczającym Cię świecie?

Taki przypadek spotkał Pete’a, bohatera książki „W błogiej nieświadomości” JP Delaney. Nieznany mu człowiek oświadcza, że dwuletni syn, którego wychowują z partnerką, nie jest ich dzieckiem. Potwierdzają to badania genetyczne. Jak zmieni się życie pary po tym wstrząsającym odkryciu?

Mroczna i pełna czających się z każdej strony niebezpieczeństw. Tak można by opisać nową pozycję na rynku wydawniczym. Tajemniczy mężczyzna, który przynosi niepokojącą wiadomość i jego niezwykła posiadłość uosabiają wszystko, czego obawiamy się w obecnym życiu – fałszu i niewiedzy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here