Gadżety dla rodziców i dzieci, które pomogą Wam przetrwać

3
1047
gadżety dla rodziców i dzieci
fot. pixabay.com

Wspólny czas z małym dzieckiem jest fantastycznym przeżyciem dla młodych rodziców, ale nie ukrywajmy, to też największe wyzwanie. Szczególnie w pierwszych miesiącach przyda się dodatkowe wsparcie, a zapewniają je rozsądnie wybrane nowoczesne gadżety.

Zawsze na widoku – nianie i kamerki

Elektroniczne nianie są dostępne na polskim rynku już od dłuższego czasu. Jednak technologia wciąż ewoluuje, więc młodzi rodzice mogą wyposażyć się bardzo wygodne rozwiązania. Różnica między tradycyjną nianią elektroniczną a najnowszymi produktami, to przede wszystkim sposób komunikacji urządzenia. Ze starszego typu przypominają walkie-talkie i są oparte na falach radiowych. Umożliwia to przesyłanie dźwięku, ale nie obrazu.

Obecnie za niewygórowaną cenę kupimy sprzęt przekazujący nam zarówno dźwięk, jak i obraz z pokoju dziecka. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem w naszych czasach wydają się nianie elektroniczne złożone z jednego modułu, czyli nadajnika dźwięku i obrazu wyposażonego w kamerkę. Informacje przekazywane z niego docierają do aplikacji mobilnej na telefonie rodzica. Dzięki temu nie musimy nosić ze sobą kolejnej zdobyczy technologii. Dużą wadą tego sprzętu jest jego cena, ponieważ kilkukrotnie przewyższa kwotę, za jaką kupimy dobrej jakości nianie na fale radiowe. Decyzja odnośnie potrzeby zakupu takiego sprzętu należy do rodziców. Jeśli jednak to jedno z was będzie w dużej części zajmowało się niemowlakiem, w dużym domu pozwoli ono na chwilę dla siebie, nie zagrażając bezpieczeństwu dziecka.

Sprytna organizacja z małym dzieckiem

Małe dzieci wprowadzają nieco chaosu w życie swoich opiekunów, dlatego tak ważna jest odpowiednia organizacja przestrzeni wokół nas. Niewielkie organizery w kluczowych miejscach znacznie ułatwią panowanie nad sytuacją. Dziecięce rzeczy pomieści zapewne mała komoda, ale te najbardziej potrzebne warto pozostawić na wierzchu. Tu sprawdzi się niewielki koszyczek, ale producenci oferują też dedykowane tej misji organizery stojące lub wieszane na boku łóżeczka. Dzięki temu niezależnie od sytuacji pod ręką będziemy mieć smoczek, czystą pieluszkę czy chusteczki i zyskamy modny dodatek do domu.

W drodze może się zdarzyć wszystko, dlatego szczególnie polecanym produktem dla młodych mam i ojcóworganizery na wózek. Zastępują one tradycyjną torbę na rzeczy dziecka i ułatwiają szybkie znalezienie potrzebnych przedmiotów w najbardziej nieoczekiwanych okolicznościach. Do większości wózków można także zamontować uchwyt na kubek, a nic tak nie pokrzepia podczas zimowych spacerów jak ciepła kawa. Rodzicom nieco większych dzieci w cieplejszych miesiącach roku przyda się także na butelkę z wodą dla malucha.

gadżety do karmienia niemowląt
fot. pixabay.com

Wszystko pod kontrolą, czyli smycze i uchwyty

Nie na dziecko, a wszystko dookoła niego, co szybko mogłoby znaleźć się na podłogę. Smycze na smoczek popularne były już 20 lat temu, ale rozwiązanie to przeniesiono na wiele innych niemowlęcych akcesoriów i znacznie udoskonalono. Warte uwagi są przede wszystkim różnorodne uchwyty na butelkę projektowane w taki sposób, by małe dziecko było w stanie utrzymać ją stabilnie. Mimo że wydaje się błahą sprawą, samodzielne picie dziecka może być dużym odciążeniem dla rodziców.

Również związane z jedzeniem uchwyty do trzymania kubeczka lub przeznaczone do nauki jedzenia zestawy talerzyków i miseczek to kolejne gadżety dla rodziców. Projektowane na szeroką skalę naczynia, z których nie da się nic wylać ani przesunąć, oszczędzą dużo sprzątania. To gadżet, który potrzebny będzie dopiero po kilku miesiącach, więc nie trzeba przejmować się nim w czasie kompletowania wyprawki dla dziecka.

Jak poradzić sobie z chorobą dziecka?

Jeśli nie macie w domu termometru, przed urodzeniem się dziecka należy to zmienić. Mierzenie temperatury w ten sam sposób, co u dorosłych może się jednak okazać sporym wyzwaniem. Na rynku dostępne jest jednak kilka rodzajów termometrów, które mogą uprościć to zadanie.

Pierwszym z nich jest termometr bezdotykowy. Pomiar temperatury odbywa się w ciągu kilku sekund i nie wymaga przykładania urządzenia do ciała dziecka. Te cechy doceni każdy, kto choć raz próbował zmierzyć dziecku temperaturę bez budzenia go ze snu. Termometr może mieć też kształt smoczka, co zachęca dziecko do trzymania go w buzi przez dłuższy czas.

Ceny takich urządzeń wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od użytej technologii i jakości produktu. Mogą być doskonałym prezentem dla mamy i taty przed przyjściem dziecka na świat.

jak przetrwać chorobę dziecka
fot. pixabay.com

Transport malucha bez histerii

Sporo podróżujemy i przemieszczamy się z miejsca do miejsca, więc powstaje także wiele produktów, które pomagają w bezpieczny sposób przenosić lub przewozić niemowlęta i małe dzieci.

Przyszli rodzice posiadający samochód z pewnością doskonale znają temat fotelików samochodowych od pierwszego dnia życia. Aby niemowlę było w nim bezpieczne w trakcie podróży, ich konstrukcja jest dość masywna. Dodatkowe kilka kilogramów waży samo dziecko, przez co przeniesienie fotelika na dłuższym dystansie staje się męczarnią. Dzięki ambitnym, początkującym projektantom mamy jednak do dyspozycji gadżet, który uratuje kręgosłup, czyli kółka. Doczepiane do większości modeli fotelików nie zajmują wiele miejsca w bagażu podręcznym, a dzięki nim możemy ciągnąć fotelik po ziemi za dołączoną smycz. To gadżet, na który rodzice czekali latami.

Coraz popularniejsze rodzicielstwo bliskości zwiększyło popularność nosidełek, szczególnie tych ergonomicznych, oraz chust do noszenia dzieci. Kiedy na dworze robi się zimniej, kłopotliwe staje się okrycie malucha i rodzica w taki sposób, by zapewniło to obojgu komfort cieplny. Po sporej dawce technologii przyszedł więc czas na gadżet odzieżowy. Bluzy i kurtki dla rodziców noszących dzieci, szyte są w różnych rozmiarach i można je nosić niezależnie od rodzaju wybranego nosidła. Od zwykłych ubrań odróżnia je podwójne zapięcie na bokach ciała rodzica, dzięki którym możliwy jest montaż części kurtki przeznaczonej dla dziecka, nierzadko uzupełnionej o kapturek. Wyróżnia je także ściągacz na dole, chroniący dziecko przed wiatrem, oraz odpowiednia długość, uwzględniająca wystające po bokach nóżki.

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here