Elektroniczne nowości – co warto mieć?

3
1176
elektroniczne nowości gadżety
fot. pixabay.com

Zespoły specjalistów pracują nad tym, by odrobiną technologii ułatwić nam codzienne życie. To zadziwiające jak wiele korzyści może nam przynieść małe urządzenie. Jakie elektroniczne nowości pojawią się w tym roku?

Wirtualna rzeczywistość w biurze

Choć wiele osób kojarzy ją tylko z grami i rozrywką, wirtualna rzeczywistość to potencjał do rozwoju biznesu czy edukacji. Z tych rozbudowanych możliwości zastosowania zdają sobie jednak sprawę twórcy okularów inteligentnych dla firm ThinkReality A3, czyli firma Lenovo. Urządzenie zostało zaprezentowane na międzynarodowych targach online w połowie stycznia, a w wybranych krajach na rynku pojawi się w połowie 2021 roku.

Korzystanie z wirtualnych monitorów oraz rzeczywistości rozszerzonej może poprawiać komfort pracy z komputera zrobić niezwykły przedmiot do codziennego użytku podczas pracy. Okulary dają też możliwość wyświetlania wizualizacji 3D, a platforma oprogramowania ThinkReality umożliwi firmom proste wdrażanie urządzenia do pracy i szkolenia pracowników. Pozostaje czekać na dostępność tego praktycznego gadżetu na polskim rynku.

wirtualna rzeczywistość
fot. pixabay.com

Zegarek Garmin fenix 6X Pro Solar – nowoczesny czas słoneczny

Ekologiczne alternatywy są modne w każdej branży i technologia nie jest wyjątkiem. W najnowszej serii zegarków firmy Garmin pojawił się więc także taki ładowany energią słoneczną. Nie byłoby to szczególnie niespotykane, gdyby seria zegarków dotyczyła analogowych wersji. Garmin 6X Pro Solar jest natomiast inteligentnym zegarkiem z GPS dla wszystkich miłośników sportu i zdrowego trybu życia.

Ładowanie nie odbywa się jedynie za pośrednictwem światła słonecznego. Tradycyjne ładowanie baterii starcza na 21 dni, a energia solarna może przedłużyć ten czas o kolejne 3 doby. Darmowe i powszechnie dostępne źródło zasilania dla zegarka nie ma może ogromnych osiągów, co zmniejsza częstotliwość używania w mieście. W nieco bardziej wymagających warunkach ładowanie solarne może jednak uchronić Cię od zgubienia w górach czy lasach podczas dłuższej wyprawy. Doskonały prezent dla chłopaka, który w dziczy może zniknąć na całe tygodnie.

nowy zegarek gadżet
fot. pixabay.com

Ekologia to nie wszystko, co znajdziemy w tym nieszablonowym opakowaniu. Pod kątem odporności na wstrząsy, temperaturę i wodę zegarki z serii fenix spełniają amerykańskie normy dla sprzętu wojskowego. Liczne aplikacje sportowe w tym dla rowerzystów, biegaczy i narciarzy ułatwią pokonywanie kolejnych wyzwań, a wgrane mapy i systemy lokalizacji zapewnią bezpieczeństwo. Zegarek umożliwia też dokładną obserwację swojego ciała w różnym stanie np. w trakcie treningu, podczas snu lub regeneracji i podaje jasne wskazówki, jak dbać o siebie lepiej.

Wielofunkcyjny gadżet dla rodziców od Whisbear

Mądrze wybrane zabawki dla dzieci dają im poczucie komfortu, a rodzicom zapewnią kilka chwil odpoczynku. Szumiące maskotki firmy Whisbear już od kilku lat podbijają serca rodziców, zapewniając ich pociechom uspokajające dźwięki przypominające szum z łona matki.

Najnowsza przytulanka od Whisbear to już nie tylko zabawka, a nowoczesny gadżet dla rodziców i dzieci. Leniwiec E-zzy łączy w sobie funkcję popularnej szumiącej przytulanki z elektroniczną nianią. Do wyboru są 3 typy dźwięków, które możemy nastawić na konkretne godziny snu dziecka. Leniwiec ma też wbudowany czujnik płaczu dziecka, który informuje rodzica o przebudzeniu malucha oraz zaawansowany monitor snu, który daje nam wiedzę o jakości snu dziecka przy różnych ustawieniach dźwięku i pozwala dobrać ten najwłaściwszy.

Wyposażony w magnesy na łapkach leniwiec może w realistyczny sposób zawisnąć na dziecięcym łóżeczku, choć z powodzeniem odnajdzie się także na wózku lub samochodowym foteliku. Miękka pluszowa zabawka najczęściej znajdzie się jednak w objęciach niemowlęcia.

Równie mobilna jest aplikacja, z którą łączy się maskotka. Z poziomu telefonu rodzic może kontrolować jej działanie. Kalendarz wizyt u lekarza oraz poradnik dotyczący opieki i rozwoju dziecka jeszcze skuteczniej ułatwi rodzicielskie wyzwania. Leniwiec od Whisbear będzie też praktycznym prezentem dla mamy, w czasie oczekiwania na malucha lub po jego narodzinach.

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here