Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

„Pinokio w garści” (10-13 lat)

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy kreowaniu postaci? Jak szukać cech charakteryzujących daną postać? Co w niej przyciąga uwagę? W jaki sposób pokazać towarzyszące jej emocje? W trakcie warsztatów poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania analizując i odgrywając różne postaci i scenki z bajki „Pinokio”.

W programie:

Zajęcia rozpoczną się od projekcji fragmentu spektaklu „Pinokio” wystawianego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz analizy tekstu bajki i poznania jej znanych i mniej znanych bohaterów, ich temperamentów, charakterów i spotykających ich perypetii. Uczestnicy zastanowią się m.in. nad tym jak pokazać na scenie złość, chytrość, radość. Następnie przy pomocy farbek przeobrażą swoje dłonie w jedną postać z bajki i odegrają nimi wymyślone i przygotowane przez siebie scenki. Efekty ich pracy zostaną uwiecznione na zdjęciach.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 10 do 13 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 2 godz. (zajęcia o godzinie 9.00 i 11.00)

Kalendarz zajęć: 22 i 29 stycznia, 5 i 26 luty, 5 i 19 marca, 16 i 23 kwietnia, 7 i 21 maja, 4 i 11 czerwca 2018

Koszt: 1,00 zł od osoby

Miejsce: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / Dom Rzemiosł, ul. Radziwiłłowska 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Biuro Rezerwacji Biletów, pl. Św. Ducha 1, tel. (12) 424 45 25 / 424 45 28 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.