Co to jest niepodległość? Czy bycie Polakiem do czegoś zobowiązuje? Dlaczego Zakopane może obchodzić rocznicę odzyskania niepodległości wcześniej niż inne polskie miasta? Jaką rolę odegrał w Zakopanem Stefan Żeromski w 1918 roku?
W programie:
W związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Tatrzańskie zapraszamy na warsztaty, na których dla młodszych przygotowaliśmy zabawę o symbolach narodowych oraz o legendzie związanej z jednym z najważniejszych tatrzańskich szczytów. Natomiast starsi uczestnicy, prócz poznania legendy, dowiedzą się jaką rolę odegrali na Podhalu Piłsudski i Żeromski oraz wezmą udział w dyskusji dotyczącej niepodległości i wolności. Na koniec każdy wykona własną pracę plastyczną nawiązującą do poznanej legendy (młodsi – w glinie samoutwardzalnej, starsi – w gipsowej płytce).
Zajęcia adresowane do: dwóch grup wiekowych 6-12 lat oraz 13-19 lat
Liczba uczestników: do 25 osób
Czas trwania: 1,5 godz.
Koszt: 2,00 zł od osoby
Miejsce: Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, ul. Krupówki 10
Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum Tatrzańskiego, tel. 533 925 111 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.