Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Chcesz poznać historię i kulturę górali pienińskich podczas walk o niepodległą Polskę i po odzyskaniu wolności, zobaczyć jaki wpływ zewnętrzne wydarzenia miały na wygląd wnętrza chałup góralskich. Przyjdź na warsztaty regionalnego malarstwa na szkle!

W programie:

Zajęcia rozpoczną się od zwiedzenia ekspozycji muzealnej prezentującej wnętrze chałupy chłopskiej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na regionalne malarstwo na szkle. Uczestnicy zapoznają się z głównymi technikach malowania na szkle oraz tradycyjnymi motywami prezentowanymi na dawnych obrazach. Prowadzący przybliży temat patriotyzmu wśród górali pienińskich i pokaże różne eksponaty etnograficzne i historyczne, tj. płaskorzeźby, obrazy wykonane różnymi technikami, haftowane makatki z motywem orła lub flagi, które nawiązują do symboli narodowych. Uczestnicy dowiedzą się dlaczego orzeł jest naszym symbolem narodowym, jak zmieniał się jego wygląd na przestrzeni lat. Zostanie również omówiona historia pozostałych symboli narodowych – flagi i hymnu. Na koniec warsztatów uczestnicy będą mogli namalować na szkle symbole kojarzące im się z niepodległością lub własnym wyobrażeniem wolności.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 6-15 lat, osób z niepełnosprawnościami ruchu oraz zaburzeniami psychicznymi

Liczba uczestników: do 16 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-sierpień 2019, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-16 po dokonaniu rezerwacji w terminie 7 dni przed planowanym terminem zajęć

Koszt: 5,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Pienińskie, ul. Łemkowska 37, Szlachtowa

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Marta Słowik, tel. (18) 262 22 58 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.