Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Celem zajęć jest przybliżenie historii i dorobku miasta Nowego Sącza w kontekście ostatnich 100 lat mijających od odzyskania przez Polskę niepodległości oraz poznanie motywów dekoracyjnych w pamiątkach z okresu międzywojennego i stworzenie własnego godła.

W programie:

Zajęcia rozpoczną się prezentacją dotyczącą genezy działań niepodległościowych w kontekście ówczesnych wydarzeń na Sądecczyźnie. Zaprezentowane zostaną również pamiątki historyczne nawiązującymi do zagadnień z historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem okresu od końca XIX w. do połowy XX w. oraz zbiór kart przedstawiających wizerunek godła Polski, które były symbolami odzyskania niepodległości. Uczestnicy poznają sylwetki Ojców Niepodległości oraz dowódców formacji wojskowych z okresu wojennego. Następnie, wybierając dowolną techniką, własnoręcznie wykonają „godła” wzorowane na prezentowanych eksponatach, butonach i pamiątkach.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych, osób z niepełnosprawnościami wzroku i ruchu

Liczba uczestników: do 15-20 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-sierpień 2019, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-16 po dokonaniu rezerwacji w terminie 7 dni przed planowanym terminem zajęć

Koszt: 5,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Okręgowe, Dom Gotycki ul. Lwowska 3, Nowy Sącz

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Daniel Lachor, tel. (18) 444 35 70 / 443 77 08 wew. 124 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.