Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Przyjdź i przejdź specjalnie zaplanowaną trasę z I Pułkiem Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu, poszukując ukrytych kopii dokumentów i odkrywając po drodze ciekawe fakty i zdarzenia, które przyczyniły się do wyzwolenia Polski.

W programie:

Podczas zajęć uczestnicy poznają w zarysie tematykę niepodległościową w kontekście wydarzeń związanych z przebiegiem I wojny światowej na Sądecczyźnie, ze szczegółowym omówieniem historii I Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu i tradycji pułkowych w oparciu o eksponaty prezentowane w Gmachu Głównym w Nowym Sączu. Ponadto wezmą udział w grze historycznej z wykorzystaniem ekspozycji stałej oraz zgromadzonych eksponatów, reprintów, materiałów edukacyjnych. Na koniec odbędzie się dyskusja na temat poznanych wydarzeń historycznych.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 10 do 60 lat, z niepełnosprawnościami wzroku i ruchu oraz z zaburzeniami psychicznymi

Liczba uczestników: do 15-20 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-sierpień 2019, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-16 po dokonaniu rezerwacji w terminie 7 dni przed planowanym terminem zajęć

Koszt: 5,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Okręgowe, Gmach Główny ul. Jagiellońska 56, Nowy Sącz

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Daniel Lachor, tel. (18) 444 35 70 / 443 77 08 wew. 124 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.