Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Spacer po ekspozycji w otoczeniu samolotów, które brały udział w bitwie lotniczej nad Anglią i opowieści o walczących tam Polakach, pozwoli zrozumieć dlaczego i jak polscy piloci znaleźli się w Anglii, a także znaczenie słów Winstona Churchilla: Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.

W programie:

Zajęcia interdyscyplinarne, łączące historię, geografię i fizykę, przybliżą kontekst wojny powietrznej, w tym trud pilotów walczących na frontach drugowojennej Europy. Omówione zostaną sylwetki samolotów z czasu wojny, ich wady i zalety, a także nazwiska najsłynniejszych polskich pilotów myśliwskich z tego okresu. Będzie też można zobaczyć jak szkoliło się pilota myśliwskiego, jakimi cechami musiał się on odznaczać, poznać podstawy taktyki myśliwskiej – latanie w szyku, eskadra, klucz, para, oraz dowiedzieć się do czego służyły poszczególne elementy wyposażenia osobistego pilota. Warsztaty zakończy wspólne układanie puzzli wielkoformatowych obrazujących dokonania Dywizjonu 303.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 2,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-czerwiec 2019 (od środy do piątku)

Koszt: 3,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Lotnictwa Polskiego, Al. Jana Pawła II 39 (sale edukacyjne, ekspozycje hangarowe)

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Katarzyna Zielińska, tel. (12) 642 87 00 wew. 1 lub 120 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.