Pszczoły już od najdawniejszych czasów wzbudzały zainteresowanie naszych przodków, stając się symbolem pracy, porządku i powodzenia. Produkty pochodzące z ula stanowiły ważną rolę gospodarczą, nie tylko jako słodki składnik menu, lecz także cenny materiał do wyrobu wielu innych produktów pochodzenia pszczelego: świec, środków czystości, leków i kosmetyków.
W programie:
W czasie warsztatów dowiemy się jak wygląda życie pszczół, skąd bierze się miód, będziemy mogli zobaczyć, dotknąć i powąchać produkty pszczele oraz poznać eksponaty, zioła i kwiaty związane z pszczelarstwem podczas spaceru po skansenie. Pod koniec warsztatów stworzymy aromatyczne tabliczki z wosku pszczelego oraz kompozycji ziół i kwiatów, które uczestnicy wcześniej zbiorą z przydomowych ogródków w czasie zwiedzania skansenu. Własnoręcznie wykonane tabliczki będą pamiątką z zajęć edukacyjnych. Mogą stać się oryginalnym prezentem, ozdobą domu, naturalnym aromatyzerem powietrza.
Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 6 lat i więcej
Liczba uczestników: do 25 osób
Czas trwania: 1 godz.
Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-sierpień 2019, terminy ustalane indywidualnie
Koszt: 5,00 zł od osoby*
* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy Gorlice).
Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku
Szczegółowe informacje i rezerwacja: Anna Niemczyńska-Szurek, Barbara Wojnarska, tel. (18) 351 10 18 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.