Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

„Jak cię widzą, tak cię piszą” – chcemy czy nie, to stwierdzenie było, jest i będzie zawsze aktualne. Pierwotna potrzeba niezbędnej ochrony naszego ciała przed zimnem została z czasem zepchnięta na miejsce podrzędne, sublimując we wszechwładne zjawisko zwane modą. Jakie mechanizmy ją kształtowały? W jakie formy, tkaniny, barwy moda „nakazywała” ubierać się ludziom na przestrzeni kilkudziesięciu wieków? Dlaczego kolor purpury był zarezerwowany dla królów i co to jest polski strój narodowy?

W programie:

Bazując na pięknej galerii strojów i portretów z epoki renesansu znajdującej się w Kasztelu, w czasie warsztatów poszukamy odpowiedzi na te pytania. Nauczymy się rozpoznawać styl danej epoki, nazywać elementy stroju i gatunki materiałów. Znajdziemy różnice oraz wspólne cechy pomiędzy ubiorem renesansowym a współczesnym. Wreszcie przejdziemy do finału naszych zajęć – wykonamy lalkę-kukiełkę, dla której, używając prostymi środków, „uszyjemy” stylizowaną szatkę własnego projektu.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2017-sierpień 2018, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,30 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Ewa Piotrowska-Kukla, tel. (18) 351 31 14 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.