Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Z okazji 100. rocznicy utworzenia Wojska Polskiego zapraszamy na zajęcia przybliżające działalność polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku. Stanowią one połączenie aktywnego zwiedzania, warsztatów i gry terenowej.

W programie:

Dzięki zastosowaniu różnych metod dydaktycznych, uczestnicy poznają w ciekawy sposób przebieg walk o niepodległą Polskę i jej granice, dowiedzą się czym był „cud nad Wisłą”, jak wyglądała kampania obronna 1939 roku, a także odkryją na czym polegała działalność Armii Krajowej. Po wizycie na ekspozycji odbędą się zajęcia warsztatowe. Na wstępie uczestnicy otrzymają książki zawierające zadania, informacje i ciekawostki historyczne, w tym reprinty archiwaliów oraz fotografii. Prawidłowe wykonanie zadań umożliwi miniwykład wzbogacony prezentacją multimedialną. W dalszej części zajęć uczestnicy wykonywać będą m.in. kartonowe modele pojazdów wykorzystywanych w polskiej armii oraz orzełki czapkowe. Uczestnicy będą mogli „dotknąć historii” poprzez przymierzanie oryginalnych elementów ekwipunku żołnierskiego lub ich wiernych rekonstrukcji. Na koniec zajęć odbędzie się gra terenowa po ekspozycji Muzeum. W jej trakcie uczestnicy pracując w grupach wcielą się w żołnierzy wywiadu, a ich zadaniem będzie m.in. wypełnienie tajnego raportu i odnalezienie ukrytego szyfru.

Zajęcia w dwóch wersjach adresowane do: osób w wieku od 8 do 14 lat oraz do osób od 15 lat

Liczba uczestników: grupy od 10 do 30 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: październik 2017-wrzesień 2018

Koszt: 2,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, ul. Wita Stwosza 12

Szczegółowe informacje i rezerwacja: tel. (12) 410 07 70 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Armii Krajowej to miejsce, w którym można dotknąć historii. Zgromadzone tu pamiątki, dokumenty osobiste i broń, należące niegdyś do żołnierzy AK, obrazują wysiłek zbrojny i cywilny Polaków podczas II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Polskiego Państwa Podziemnego. Muzeum łączy historię z nowoczesnością – atrakcją są liczne multimedia oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z przedmiotami, które przetrwały wojenną zawieruchę.

BON KULTURY w Muzeum Armii Krajowej to okazja do nauki historii poprzez osobiste doświadczenie. Można tu poczuć atmosferę tamtego czasu, poznać dzieje militarne, ale także życie codzienne ludności cywilnej.