Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Pomysł warsztatów zainspirowany został historyczną tradycją tworzenia pamiętników i albumów, znaną już w XVI wieku, a szczególnie rozwiniętą w XIX stuleciu, do czego przyczynił się wynalazek fotografii. Celem zajęć będzie pobudzanie wyobraźni historycznej poprzez kontakt z dawnymi sposobami, za pomocą których ludzie utrwalali swój wizerunek, prezentowali siebie i swoją rodzinę. W efekcie chcemy zachęcić do prowadzenia pamiętnikarskiego albumu, który w przyszłości może stać się unikatową formą pamiątki zawierającą wspomnienia z dzieciństwa.

W programie:

W trakcie zajęć omówione zostaną wybrane zagadnienia z historii fotografii (typy, formaty i techniki), oraz zaprezentowane oryginalne, zabytkowe zdjęcia z XIX wieku i przykładowe pamiętniki, dzięki którym uczestnicy porównają, jakie znaczenie miała fotografia dla naszych przodków, a czym jest dla nas obecnie. Sposoby tworzenia pierwszych pamiętników i albumów w XVI w. będzie można zobaczyć na multimedialnym pokazie. Przy użyciu gotowych materiałów, uczestnicy stworzą swój osobisty album-pamiętnik, łączący ich własne, stylizowane na tle architektury SOKOŁA, wykonane polaroidem fotografie, wraz z zabytkowymi reprodukcjami oraz elementami dekoracyjnymi. Cześć pamiętnika zostanie przeznaczona na gromadzenie wpisów i dedykacji przyjaciół, kolegów z klasy i rodziny.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat

Liczba uczestników: 25

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: styczeń-czerwiec 2018, od poniedziałku do piątku, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,00 zł od osoby*

*Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych. O szczegóły pytaj w instytucji.

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Edyta Giza, tel. (18) 448 26 41 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.