Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Co tworzył artysta ludowy, a czym zajmował się rzemieślnik? Co wspólnego z nimi miał obraźnik? I dlaczego obrazy na szkle malowano odwrotnie niż te na płótnie? Wszystkich, którzy chcą usłyszeć odpowiedzi na te pytania zapraszamy na warsztaty „Na ludowo… kolorowo!”

W programie:

Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki i historię ludowego malarstwa na szkle. Ponadto, każdy będzie miał okazję stworzyć własny projekt obrazu, a następnie przenieść go na szybę. Do dyspozycji będą mieli wzorniki i szablony z tradycyjnymi motywami ludowymi z poszczególnych regionów Małopolski. Zajęcia mają na celu ukazanie bogatego dziedzictwa kulturowego regionu i przybliżenie zagadnień związanych ze sztuką ludową.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 6 do 100 lat, w tym z niepełnosprawnościami

Liczba uczestników: 25

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: styczeń-sierpień 2018, od poniedziałku do piątku, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych. O szczegóły pytaj w instytucji.

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Monika Kurzeja, tel. (18) 448 26 46 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.