Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Kultura jest tym, przez co człowiek, jako człowiek, staje się bardziej człowiekiem: bardziej „jest”. Na tym także opiera się owo kapitalne rozróżnienie pomiędzy tym, czym człowiek jest, a tym, co posiada, pomiędzy „być” a „posiadać". Jan Paweł II

W programie:

Warsztaty przygotowane z myślą o młodzieży mają na celu przybliżenie nauczania i biografii świętego Jana Pawła II, wybitnego humanisty XX i XXI wieku, oraz wsparcie pedagogów (polonistów, wychowawców) w rozwijaniu u podopiecznych umiejętności prowadzenia dyskusji z zachowaniem kultury dialogu i szacunku do interlokutora, a także pobudzenie u młodych osób zainteresowania szeroko rozumianą kulturą/sztuką wysoką i naukami humanistycznymi. W programie m.in. prezentacja multimedialna połączona z mini-wykładem problemowym, zaangażowanie uczestników poprzez pracę w grupach oraz odwołanie się do ich wiedzy i umiejętności, wspólne wyjaśnianie pojęć, analiza fragmentów tekstów Jana Pawła II oraz dyskusja/debata z zachowaniem zasad retoryki i erystyki.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 13 do 19 lat

Liczba uczestników: do 20 osób, grupy szkolne (zorganizowane)

Czas trwania: 1 godz.

Kalendarz zajęć: październik 2017-maj 2018, wymagane wcześniejsze zgłoszenia, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 0,00 zł od osoby

Miejsce: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 30

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dominika Jamrozy, tel. (12) 619-87-87 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest placówką kultury Województwa Małopolskiego i mieści się w Krakowie, w Centrum Jana Pawła II "Nie lękacie się". Zajmuje się promocją nauczania i dziedzictwa Ojca Świętego Jana Pawła II, zwłaszcza w aspekcie dialogu kultur i religii. Znaczną część aktywności stanowi działalność edukacyjna.