Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jak brzmi muzyka żeglarzy z różnych stron świata czy tradycyjny, słowiański śpiew wielogłosowy? Te i inne dźwięki można usłyszeć na interdyscyplinarnych zajęciach w Filharmonii, które dają również możliwość wszechstronnego rozwoju kulturowego i poznania tradycji, historii, kultury różnych narodowości oraz polskich grup etnicznych.

W programie:

Wspólnie z muzykami ze Szkocji, Armenii czy Grecji, odwiedzimy różne kraje i poznamy różne kultury świata oraz nieocenioną wartość kultury muzycznej. Mieszkańcy danego kraju przybliżą nam ich tradycje, zwyczaje, a także ich indywidualne rozumienie pojęcia wolności. Wolności, którą każdy z nas, bez względu na pochodzenie, kolor skóry, język, którym mówimy, czy muzykę, która nam towarzyszy w codziennym życiu, jest naszą siłą i wewnętrzną potrzebą każdego człowieka. Razem z muzykami i przedstawicielami różnych kultur przyjrzymy się, jak można tę wolność wyrażać i jak ją osiągnąć poprzez wykład i rozmowę połączony z nauką śpiewu, gry na instrumencie, tańca.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 9 do 14 lat

Liczba uczestników: do 36 osób

Czas trwania: 75 min.

Kalendarz zajęć: październik 2018-czerwiec 2019, dokładny kalendarz zajęć dostępny na stronie www.filharmonia.krakow.pl

Koszt: 5,90 zł od osoby

Miejsce: Filharmonia Krakowska, Sala Błękitna, Kraków ul. Zwierzyniecka 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dział Edukacji Muzycznej FK - Anna Marchwica, tel. (12) 422 86 74, 504 063 239 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od pierwszego koncertu, jaki odbył się w Filharmonii Krakowskiej po drugiej wojnie światowej, minęło siedemdziesiąt lat. Siedem dekad to spory kawałek współczesnej historii , która wrosła w pamięć zbiorową. Wiadomo nie od dziś, że muzyka jednoczy – jest przecież językiem uniwersalnym. I nic nie powinno zastąpić słuchania muzyki na żywo, w kontakcie bezpośrednim z dziełem.

Oferta programowa Filharmonii Krakowskiej jest bardzo różnorodna. Regularne koncerty symfoniczne i oratoryjne, recitale mistrzowskie i nadzwyczajne wydarzenia, Koncerty Uniwersyteckie, Dni Muzyki Organowej,koncerty dla dzieci  (pierwszy w 1976) i młodzieży, audycje szkolne. I ta edukacyjna misja Filharmonii jest warta podkreślenia.

Zajęcia w ramach BONU KULTURY w Filharmonii Krakowskiej to doskonały sposób na odkrycie wspaniałego świata od kulis. Zapraszamy!